אבו מאזן: "להשיב הנעדרים למשפחותיהם; החוטפים מנסים להרוס אותנו"

יו"ר הרשות הפלסטינית יוצא בהצהרה נחרצת נגד פעולת החטיפה של שלושת הנערים הישראלים, והביע עניין להמשיך את התיאום הביטחוני עם ישראל. נתניהו: "המבצע רחב, יהיו עוד הרבה פעולות"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התייחס היום (ד') למשבר חטיפת שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. "אנחנו משתפים פעולה עם ישראל כדי להחזיר את הנערים, כי הם בני אדם ואנחנו רוצים להגן על חייהם", הצהיר אבו מאזן וטען: "החוטפים מנסים להרוס אותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד הדגיש אבו מאזן כי הרשות הפלסטינית מעוניינת להמשיך את התיאום הביטחוני עם ישראל. "זאת לא בושה והמציאות מכתיבה זאת", הסביר יו"ר הרשות, שנשא את הדברים בוועידה של מועצת שרי החוץ הערבים בסעודיה.

מוקדם יותר הגיב כדורה פארס, יו"ר מועדון האסיר הפלסטיני, למעצר משוחררי עסקת שליט וטען כי מדובר בנסיגה מהעסקה. "מה שישראל עושה לא קשור לביטחון - זו מדיניות של נקמה", אמר.

חיפושים בחברון (AP)

בתוך כך, נפגש היום ראש הממשלה בנימין נתניהו עם משלחת של עשרות ראשי ערים מכל העולם, המבקרת בימים אלה בישראל. "צה"ל ושב"כ החזירו הלילה לכלא עשרות מחבלי חמאס לרבות כאלה ששוחררו במסגרת השבתו של גלעד שליט", ציין בפתח הפגישה נתניהו. "אני משבח את הלוחמים והמפקדים, את צה"ל, השב"כ והמשטרה, הם עושים ועשו עבודה מצויינת".

50 משוחררי עסקת שליט נעצרו. ארכיון (רויטרס)

"החמאס ימשיך לשלם מחיר כבד"

ראש הממשלה הדגיש כי מן הרגע שהתקבלה ההחלטה בקבינט בוצעה המשימה בתוך פחות מיממה. "אנחנו בעיצומו של מבצע רחב, יהיו בו עוד הרבה פעולות. הפעולות האלה מכוונות נגד הטרוריסטים שפוגעים, רוצחים וחוטפים את אזרחי ישראל ושרוצים להשמיד את מדינת ישראל", אמר נתניהו. "אנחנו נלחמים בעוצמה בטרור, והחמאס ימשיך לשלם מחיר כבד עבור חטיפת הנערים שהיו בדרך הביתה להוריהם".

גם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט אמר מוקדם יותר כי המאבק נמשך. "אנחנו מגבירים את המאמץ ואין טעם כרגע להרחיב. אנחנו פועלים בכל העוצמה שאפשר", הדגיש בנט.

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

בלילה המשיכו כוחות הביטחון לסרוק במרחב יהודה ושומרון אחר שלושת החטופים וחוטפיהם - מתוך נקודת הנחה כי הנערים בחיים. דובר צה"ל הודיע כי כוחות הצבא ושב"כ עצרו בגדה 65 מבוקשים, 50 מהם שוחררו בעסקת שליט בשנת 2011. משוחררי העסקה נעצרו עקב כך שעברו על הנהלים שעליהם התחייבו במסגרתה, ובהם התחייבות שלא לעסוק יותר בטרור.

"המבוקשים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. מתחילת המבצע נעצרו כ-240 מבוקשים וכ-800 בתים נסרקו", נמסר מדובר צה"ל. "פעילות צה"ל הענפה תימשך ותעמיק ככל שתידרש. צה"ל ימשיך בפעילותו המבצעית הבלתי פוסקת במקביל לעבודת מודיעין מרושתת בין זרועית ובין גופית. צה"ל יביא לפגיעה משמעותית בארגוני הטרור ויפעל בנחישות כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

קרב בכנסת: "סתמי את הפה, את גזענית"

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎