השגריר האמריקני למשפחות החטופים: "ארה"ב עושה ככל שביכולתה כדי לסייע"

אחרי קריאתו המפורשת של ממשל אובמה לחוטפי הנערים לשחררם לאלתר, פונה שגרירו בישראל, דן שפירו, למשפחות הנערים ומבטיח להן כי ארצו עושה ככל שביכולתה כדי להביא את הפרשה לכדי סיום. לדבריו הצטרף שר הפנים גדעון סער שהודה לממשל אובמה על התמיכה בישראל בצל ההתפתחויות הבטחוניות

הביע את תמיכתו במשפחות, השגריר האמריקני (סיון פרג')

שגריר ארצות הברית בישראל, דן שפירו, פנה הערב (ב') במסר למשפחות החטופים והבטיח להן כי וושינגטון עושה ככל שביכולתה כדי להביא את העניין לכדי סיום. את הדברים אמר שפירו במהלך כנס לשכת המסחר ישראל-אמריקה שנערך הערב בתל אביב בהשתתפות שר הפנים גדעון סער, יו"ר לשכת המסחר עופרה שטראוס ובכירים נוספים במשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתח נאומו ביקש שפירו לתמוך ולחזק את בני משפחותיהם של שלושת הנערים. "מחשבותיה של ארצות הברית עם משפחות הצעירים", אמר. "אנו עושים ככל שביכולתנו כדי לסייע ולסיים את האירוע".

לדבריו הצטרף השר סער, שציין לשבח את התנהלות המשפחות בצל האירוע הקשה. "רק אתמול ביקרתי את המשפחות האצילות הללו וראיתי את עם ישראל בגדולתו", אמר סער. "אתה שואל את עצמך 'איך אם ואב מכינים עצמם לרגעים כאלה?' למרות כל זאת, הם חזקים ומאמינים".

בהמשך, הודה סער לעמיתו האמריקני על תמיכת ארצות הברית בישראל בצל הפרשה. "ישראל וארה"ב שותפות לאינטרסים, אך בעיקר שותפות לערכים של מוסר צדק וחירות. אני מודה מכאן לנשיא אובמה על תמיכתו בישראל. גם במצב של חילוקי דעות, הנשיא משתמש ביכולותיו לסייע לישראל ביטחונית ודיפלומטית. חילוקי דעו יכולים להתקיים בין חברים, זה נורמלי. במקרה של ישראל - לטעויות בביטחון לאומי יש מחיר גבוה".