נתניהו על מבצע "שובו אחים": "להיערך לאפשרות שזה ייקח זמן"‎

ראש הממשלה מסר הצהרה לתקשורת ביום הרביעי למבצע "שובו אחים". "זה אירוע חמור ויהיו לו השלכות חמורות", הבהיר נתניהו. "אני מבטיח שמי שינסה לפגוע באזרחי ישראל - ייפגע"‎. יעלון: "זה לא יעבור בלי שחמאס ישלם מחיר כבד"

בעוד מבצע "שובו אחים", להשבת החטופים אייל יפרח, גילעד שער, ונפתלי פרנקל, בעיצומו הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב (ב') לפיקוד מרכז ויצא בהצהרה לתקשורת. "עלינו להיות ערוכים לאפשרות שהמבצע ייקח זמן, מדובר באירוע חמור ויהיו לו השלכות חמורות", התריע נתניהו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו פועלים יחד באופן שקול, אחראי ונחוש מאוד", הוסיף ראש הממשלה. "כרגע אנו מתמקדים במשימה אחת: השבת נערינו שנחטפו. אנחנו גם פועלים נגד החמאס, עצרנו יותר מ-100 פעילי חמאס ואנחנו מבצעים גם פעולות נוספות שלא ארחיב עליהן".

ראש הממשלה התייחס גם לירי הרקטות בימים אלו לעבר יישובי הדרום. "בימים האחרונים אנו רואים גם ניסיון לפתוח זירה נוספת בעזה. הגבנו לירי הזה בעוצמה ובמקרה הצורך נגיב בעוצמה גדולה יותר", אמר נתניהו והזהיר: "מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ייפגע".

מבצע "שובו אחים"

"מעריך את אמירתו התקיפה של קרי"

בסיום דבריו שיבח נתניהו את מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי על דבריו החריפים אל מול החטיפה. "שוחחתי עם קרי ואמרתי לו שהערכתי את האמירה התקיפה שאמר גם בגנות המעשה הנפשע וגם בזכותה של ישראל להגן על עצמה", ציין ראש הממשלה.

הוא פנה לקהילה הבינלאומית כולה וקרא לה להצטרף לדברים ולגנות את החטיפה. "אני מצפה מכל הגורמים האחראים בקהילה הבינלאומית, שחלק מהם ממהרים לגנות אותנו על כל בנייה באזור הזה, אני מצפה מהם שיגנו באופן תקיף ונחרץ את המעשה הנפשע והמתועב הזה של חטיפת נערים".

שר הביטחון משה בוגי יעלון נשא דברים אף הוא והבטיח כי נעשים כל המאמצים כדי להשיב את הבנים הביתה. "מאז החטיפה אנו מנהלים מאמץ משולב של צה"ל, שירות ביטחון כללי ומשטרת ישראל, בהובלה של ראש הממשלה ובתיאום כל המערכות כדי להחזיר את גלעד נפתלי ואייל כמה שיותר מהר", אמר יעלון. "המאמץ הזה יביא בסופו של דבר לזה שנשים את היד על החוטפים ונגיע לחטופים".

הנערים שנחטפו (פייסבוק ותצפית)

יעלון: "החמאס ישלם מחיר כבד"

יעלון התייחס גם לתגובה מול חמאס. "התחלנו מאמץ שהחמאס ישלם מחיר כבד, גם במעצרים וגם בנכסים שלו", הדגיש שר הביטחון. "כל ניסיון של גורם כזה או אחר ברצועת עזה להרים את הראש, כפי שראינו בימים האחרונים, ייענה בצורה תקיפה כפי שהגבנו הלילה ואף יותר".

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ הצהיר כי צה"ל לא ישקוט עד להשגתם של יעדי המבצע. "צה"ל, יחד עם כוחות הביטחון האחרים, זוכרים את תפקידם להגן על מדינת ישראל ולפעול בשם ממשלת ישראל כדי להשיג את כל היעדים הנדרשים", אמר. "אנחנו עושים את זה בכל מקום שבו הדבר הזה נדרש, וזה מה שיקרה גם בפעם הזו. אנחנו לא מצפים אלא להמשיך ולהמשיך עד שנצליח".

יעלון: "חמאס ישלם במעצרים ובנכסים" (דובר צה"ל)

אחר הצהריים התקיימה ישיבה של הקבינט הביטחוני, במהלכה נשקלו, בין השאר, צעדים מבצעיים ואפשרות לגירוש בכירי חמאס לרצועת עזה.  

הבוקר, לראשונה מאז חטיפת שלושת הנערים שוחח ראש הממשלה עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן ואמר לו כי הוא מצפה ממנו לסייע בהשבתם ובלכידת החוטפים. "החוטפים יצאו משטח בשליטות הרשות וחזרו לשטח הרשות", אמר נתניהו.

מבצע "שובו אחים", למציאת הנערים נכנס היום ליומו הרביעי. הלילה נעצרו כ-50 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ביניהם עזיז-אל דוויק, ראש המועצה המחוקקת של חמאס. בנוסף, תפסו כוחות הביטחון כמויות גדולות של אמצעי לחימה פשוטים. בסך הכול, מאז החל המבצע לפני שלושה ימים, נעצרו כ-150 מבוקשים, בעיקר פעילי חמאס.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

גורם צבאי: צה"ל ערוך בפיקוד צפון ודרום לאפשרות של הרחבת המבצע

אסתר פולארד ביקרה את משפחות החטופים: "יונתן דואג להם"

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון