מועצת יש"ע: לא לאפשר כניסת פלסטינים

הזעם בעקבות חטיפתם של 3 הנערים בגוש עציון בא לידי ביטוי בשטח: מועצת יש"ע הודיעה כי לא תאפשר כניסה לעובדים פלסטינים ביישובים ביהודה ושומרון. במועצה מסבירים כי מדובר ב"מנוף לחץ על האוכלוסייה הפלסטינית". במקביל משך שר השיכון הצעה להגדיל ב-5,000 את מספר הפלסטינים שיקבלו אישור עבודה בישראל

אילוסטרציה (AP)

בצעד חריג קראה מועצת יש"ע לכל היישובים והמועצות ביהודה ושומרון שלא לאפשר היום (א') כניסת עובדים פלסטינים ליישובים. במקביל משך שר הבינוי והשיכון אורי אריאל (הבית היהודי) החלטה לאפשר ל-5,000 פלסטינים נוספים לעבוד בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סגירת הישובים באה על מנת לשמש מנוף לחץ על האוכלוסייה ברשות הפלסטינית, שלא תחפה על אירוע החטיפה ותייצר לחץ להסגרת החוטפים ולהשבתם של הנערים הביתה בשלום", אומרים במועצת יש"ע. "אנו מחליטים על סגירת היישובים בפני פועלים תושבי הרשות הפלסטינית", אמר אבי רואה, יו"ר מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית מטה בנימין. "אני מקווה שמהלך זה יחד עם הפעילות המבורכת של כוחות הביטחון יביאו להשבתם של שלושת הנערים חזרה הביתה בשלום".

במועצות הבאות לא תתאפשר הכנסת פועלים פלסטינים המורשים בשגרה לעבוד בהם: הר חברון, גוש עציון, מועצה אזורית מטה בנימין, מועצה האזורית שומרון, אפרת, בית אריה, קרני שומרון, קריית ארבע, בית אל, קדומים, עמנואל ואלקנה.

בשעות הלילה קיימו מאות מתושבי גוש עציון משמרת הזדהות ומחאה בצומת גוש עציון. במקביל התקיימה ישיבת מועצה מיוחדת בגוש עציון, ובה הונחו הנוכחים להעניק את כל הסיוע הנדרש לתלמידים, בתיאום עם משרד החינוך.

אריאל משך הצעה להגדיל מספר העובדים הפלסטינים

במקביל הודיע שר הבינוי והשיכון אורי אריאל למזכירות הממשלה על משיכת הצעתו להוספת 5,000 פועלים פלסטינים שהייתה אמורה להיות מאושרת בישיבת הממשלה לטובת השתלבותם בענף הבניה בישראל.

השר אורי אריאל, ארכיון (פייסבוק)

״בימים קשים כאלו שאנו עסוקים בתפילות להחזרת בנינו שנחטפו בידי מי שיצאו משטחי הרשות הפלסטינית, אין מקום לאישור החלטה שכזו", אמר השר אריאל. "כולנו כעת מחזקים את ידי חיילי צה״ל ומערכת הביטחון ומתפללים לבשורות טובות במהרה״.

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

החיפושים החלו באיחור של שעות

רה"מ: "הנערים נחטפו ע"י ארגון טרור"

גורם ביטחוני בכיר: התפתחות בחקירת הנערים הנעדרים

החיפושים אחר הנערים הנעדרים: 16 נעצרו במצוד באזור חברון

מנחשון וקסמן ועד גלעד שליט: החטיפות שנחרטו בזיכרון הלאומי

אביו של הנער שניצל: "שלומו טוב"

הרשות הפלסטינית: "נסייע לישראל בחיפושים אחר הנערים"

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"