נתניהו לקרי על החשש לחטיפת הנערים: "זו תוצאה של הכנסת חמאס לממשלה"

ישראל ביקשה מארה"ב להפעיל לחץ על הרשות הפלסטינית על מנת לסייע באיתור שלושת הנערים הנעדרים. "מה שקורה בשטח מאז הכנסת חמאס לממשלה זו הידרדרות של המצב", הבהיר נתניהו לקרי, ששוחח עם אבו מאזן וביקש ממנו לפעול על מנת להחזיר את הנערים לביתם. הערב מקיים רה"מ התייעצויות עם ראשי מערכת הביטחון

נתניהו וקרי, ארכיון (AP)

שיתוף הפעולה בין ישראל לפלסטינים בפרשת החשש לחטיפה נמשך - וכך גם חילופי ההאשמות: בשעות הערב (ו') שוחח ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני קרי, והבהיר לו כי אבו מאזן נושא באחריות לאירוע. יחד עם זאת, מקיים ראש הממשלה התייעצויות עם ראשי מערכת הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה שקורה בשטח מאז הכנסת חמאס לממשלה זו הידרדרות של המצב. זו התוצאה הישירה של הכנסת ארגון טרור רצחני וגזעני לתוך הממשלה", הוסיף נתניהו בשיחתו עם קרי, שביקש מאבו מאזן לפעול על מנת להשיב את הנערים. 

זמן קצר קודם לכן שרת המשפטים ציפי לבני נפגשה בלונדון עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי וביקשה ממנו לפעול מול הרשות ויו"ר הרשות אבו מאזן כדי להביא לשחרורם של תלמידי הישיבה.

החיפושים אחר הנעדרים באזור חברון (פלאש 90)

נתניהו: "ישראל תעשה כל מאמץ"

מיד לאחר הודעת דובר צה"ל הראשונה על החיפושים אחר הנעדרים, מיהר ראש הממשלה בנימין נתניהו להאשים את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן באירוע. במקביל, הוא שוחח עם משפחות הנעדרים, שאחד מהם גם בעל אזרחות אמריקנית, ותמך בהם ברגעים הקשים.

"אני יודע שאתם עוברים רגעי ייסורים. תהיו חזקים. מדינת ישראל תעשה כל מאמץ עבור בניכם ואני מבטיח לעמוד איתכם בקשר", הבטיח להם נתניהו. במקביל, המשפחות ביקשו מהציבור הרחב להתפלל למען בניהם.

גורם ביטחוני העריך הערב כי "הנחת העבודה היא שמדובר בפיגוע מיקוח". על פי הגורם, במערכת הביטחון מחכים למידע מודיעיני או למסר מהחוטפים, זאת על מנת שיהיה אפשר לסיים את האירוע כמה שיותר מהר. עם זאת, ייתכן שהאירוע יימשך מספר ימים - ואף יותר מכך. בין היתר, הוקמו מחסומים בדרום, בשל החשש שהחוטפים ינסו להעביר את הנעדרים לרצועת עזה או לסיני.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון וגורמי צבא וביטחון נוספים ערכו הערב הערכת מצב דחופה בבסיס הקריה בתל אביב - בה הוחלט על כיווני הפעולה באשר לאירוע.

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"