פרס, אבו מאזן והאפיפיור יתפללו לשלום

בעקבות ההזמנה יוצאת הדופן של האפיפיור פרנציסקוס, יצא הבוקר נשיא המדינה פרס לתפילה משותפת עם יו"ר הרשות אבו מאזן ברומא. האפיפיור צפוי לקרוא להפסקת האלימות בין הצדדים, פרס יקרא למנהיגי הדתות לא להשתמש בדת לצרכים פוליטיים

האפיפיור והנשיא פרס, ארכיון (לע"מ)

אירוע יוצא דופן יתרחש היום בוותיקן, כשנשיא מדינת ישראל, יו"ר הרשות הפלסטינית ומנהיגם הרוחני של מיליארד נוצרים קתולים ישתתפו ביחד בתפילה לשלום. התפילה נערכת ביוזמתו האישית של האפיפיור בנדיקטוס, שהזמין את השניים במהלך ביקורו בישראל לפני שבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השלושה יצאו בקריאה משותפת לשלום בטקס, המופנה למאמינים יהודים, מוסלמים ונוצרים ברחבי העולם. האירוע מתרחש שבעה שבועות לפני שיעזוב שמעון פרס את בית הנשיא, והנסיעה תהיה אחת האחרונות שלו בתפקיד.

האפיפיור פרנציסקוס הזמין בעת ביקורו בישראל את הנשיא הישראלי ועמיתו הפלסטיני להתארח בוותיקן בטקס מיוחד לקראת השלום. פרס ואבו מאזן הסכימו להיענות לבקשה.

בטקס שייערך בגינת הוותיקן הערב, ייקחו חלק משלחות של רבנים, אימאמים, ואנשי דת נוצרים. בוותיקן הדגישו כי הטקס ייערך במתכונת ייחודית המשלבת ומכבדת את שלושת הדתות, ויכלול קריאה מיוחדת שתוקדש לכל דת בנפרד, יהדות, נצרות ואיסלאם: הרבנים יקראו פסוקי שלום מהתנ"ך, הנוצרים יקראו פסוקי שלום מן הברית החדשה והמוסלמים יקראו פסוקי שלום מן הקוראן.

פרנציסקוס עם פרס בביקורו בישראל (לע"מ)

פרס צפוי לקרוא למנהיגי כל הדתות "לפעול יחדיו להוקעת הטרור ולצאת באמירה נחושה כי אין להשתמש בדת או בשמו של האל לשפיכות דמים ולטרור". בדברים שיישא ישים הנשיא פרס דגש מיוחד לחשיבות ההידברות הבין דתית למען קידום השלום. הנהלת הוותיקן נערכת להעברת הטקס בשידור חי למיליארדי המאמינים ברחבי העולם, וכן לקליטתם של צוותי תקשורת רבים.