פרס ואבו מאזן יתפללו עם האפיפיור למען השלום

לאחר שהאפיפיור פרנציסקוס הזמין את מנהיגי ישראל והרשות הפלסטינית להתארח בוותיקן, ייסעו השניים מחר לטקס רב-דתי למען השלום. הממשלה אישרה את השתתפות פרס בטקס, בו הוא צפוי לקרוא להפסקת האלימות בין הצדדים

נענה לבקשת האפיפיור. פרס (קובי גדעון, לע"מ)

התפילה שתביא את השלום? מחר (א') ישתתפו האפיפיור, הנשיא שמעון פרס ויו"ר הרשות אבו מאזן בטקס מיוחד בוותיקן, וייצאו בקריאה משותפת לשלום בטקס, המופנה למאמינים יהודים, מוסלמים ונוצרים ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האפיפיור פרנציסקוס הזמין בעת ביקורו בישראל את הנשיא הישראלי ועמיתו הפלסטיני להתארח בוותיקן בטקס מיוחד לקראת השלום. פרס ואבו מאזן הסכימו להיענות לבקשה, ואתמול ערך מזכיר הממשלה משאל טלפוני לאישור הנסיעה, שאושרה על ידי ראש הממשלה נתניהו ומרבית השרים, למעט שלושה שהתנגדו.

בטקס שייערך בגינת הוותיקן מחר בערב,  ייקחו חלק משלחות של רבנים, אימאמים, ואנשי דת נוצרים. בוותיקן הדגישו כי הטקס ייערך במתכונת ייחודית המשלבת ומכבדת את שלושת הדתות, ויכלול קריאה מיוחדת שתוקדש לכל דת בנפרד, יהדות, נצרות ואיסלאם: הרבנים יקראו פסוקי שלום מהתנ"ך, הנוצרים יקראו פסוקי שלום מן הברית החדשה והמוסלמים יקראו פסוקי שלום מן הקוראן.

הרב הראשי הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, ביקש מהנשיא פרס שהטקס ייערך במקום שאינו מכיל סממנים דתיים נוצריים, מכיוון שהדבר אסור על פי היהדות, ובוותיקן נענו לבקשה. הרב יוסף איחל לנשיא המדינה הצלחה במשימתו ובירך אותו על פעילותו למען שלום בין העמים וכן על מאמציו למנוע שימוש בשם הדת למטרות טרור ושפיכות דמים.

פרס צפוי לקרוא למנהיגי כל הדתות "לפעול יחדיו להוקעת הטרור ולצאת באמירה נחושה כי אין להשתמש בדת או בשמו של האל לשפיכות דמים ולטרור". בדברים שיישא ישים הנשיא פרס דגש מיוחד לחשיבות ההידברות הבין דתית למען קידום השלום. הנהלת הוותיקן נערכת להעברת הטקס בשידור חי למיליארדי המאמינים ברחבי העולם, וכן לקליטתם של צוותי תקשורת רבים.