נתניהו ופרס ברכו את א-סיסי: "מחוייבים להסכם השלום"

ראש הממשלה ונשיא המדינה התקשרו לנשיא מצרים הנבחר לברך אותו על ניצחונו. פרס ונתניהו הדגישו את חשיבות הסכם השלום והקשרים בין המדינות. "מקווה שכשפטריוט תוביל את העם המצרי להישגים גדולים", ציין פרס בפני נשיא מצרים

"הקשרים עם מצרים חשובים". א-סיסי, ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (ו') עם נשיא מצרים הנבחר, הגנרל הגנרל עבד אל פתח א-סיסי וברך אותו על ניצחונו בבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה ציין נתניהו את חשיבותם האסטרטגית של הקשרים בין מצרים לישראל ובהמשך קיומו של הסכם השלום. "אני מאחל לעם המצרי עתיד של יציבות, שגשוג ושלום", הוסיף ראש הממשלה.

גם נשיא המדינה שמעון פרס התקשר לא-סיסי לברך אותו. בשיחה בין השניים ציין פרס את מחוייבותה של ישראל לשמירה על הסכמי השלום עם מצרים ולחיזוק שיתוף הפעולה בין המדינות. הנשיא ביטא בפני א-סיסי תקווה כי הוא כ"פטריוט יוביל את העם המצרי להישגים גדולים לאור עברו". בסיום השיחה הודה א-סיסי לפרס על הברכות החמות.

כשנה לאחר המהפכה השנייה במדינה, שהביאה להפלתו של הנשיא מורסי ושל תנועת האחים המוסלמים, זכה שר ההגנה לשעבר א-סיסי, ברוב עצום של 96.91% ונבחר לנשיאה החדש של מצרים.

הניצחון החד-צדדי הושג בזכות קולותיהם של 47% מהמצביעים, שהם כ-54 מיליון מצרים - מספר שהוגדר נמוך גם על ידי א-סיסי עצמו. לאחר ההכרזה הרשמית, הודה א-סיסי לתומכים ואמר להם כי "הגיע הזמן לעבוד - העבודה שתצעיד אותנו אל מחר בהיר יותר ועתיד טוב יותר".

"העתיד הוא דף חלק, וביכולתנו למלא אותו איך שנרצה", הוסיף בנאומו לאחר הזכייה. "שיתוף פעולה ובנייה יובילו לשגשוג". המטרות המרכזיות אותן הציב א-סיסי לשלטונו הן: "החזרת היציבות, השבת החירות והחלת צדק חברתי".