צרפת: "אירן לא מתגמשת מספיק בהסכם"

סבב השיחות האחרון בין אירן למעצמות לא ענה על כל דרישות המערב - כך הסביר שר החוץ הצרפתי. לדבריו, "אנחנו בעד הסכם טוב לכל הצדדים, אבל יש קשיים והדרך עוד ארוכה". שר החוץ של האיחוד האירופי השיבה לדאגות של נתניהו: לא נחתום על הסכם רע

ארכיון (רויטרס)

הדד-ליין מתקרב - וההסכם מתרחק? שר החוץ הצרפתי, לורן פביוס, צינן היום (שישי) את ההתלהבות במערב מההסכם המתגבש עם אירן. לדבריו, המחויבות של אירן במספר סוגיות אינה מספקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש עוד עבודה רבה ודרך ארוכה לפנינו", הוסיף פביוס - שזימן את שרי החוץ של ארה"ב, האיחוד האירופי, גרמניה ובריטניה לשיחות. הצדדים צפויים להיפגש מחר ולדון בהתפתחויות האחרונות.

"אנחנו בעד הסכם מוצק, אבל כעת יש קשיים", אמר פביוס במהלך פגישת שרי החוץ של האיחוד האירופי בלטביה. "הייתה התקדמות אבל בכל מה שקשור להיקף התכנית, לבדיקות ולמחויבויות נוספות המצב עדיין אינו משביע רצון".

כינוס דחוף של שרי החוץ. ארכיון (רויטרס)

קודם לכן התייחסה למגעים גם שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני: לדבריה, "הסכם טוב עם אירן נמצא בטווח ידינו". במהלך מסיבת עיתונאים הבהירה מוגריני כי היא מחויבת להביא את השיחות לפתרון מוצלח עבור כל הצדדים.

"לא הולך להיות הסכם אם הוא לא יהיה הסכם טוב", הבהירה מוגריני - בתשובה לדאגות שהשמיע נתניהו במהלך נאומו בקונגרס. "זה המסר שאנחנו מעבירים לכל חברינו וידידינו". לדבריה, "הקילומטר האחרון" של השיחות יעסוק יותר בסוגיות פוליטיות מאשר במגעים טכניים.