ארה"ב: "לא נעבוד עם ממשלת חמאס"

אחרי הודעתו של קרי על שיתוף פעולה עם הממשלה הפלסטינית החדשה, שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו מנסה לצנן את הרוחות. "הממשל האמריקני לא ישתף פעולה עם ממשלה פלסטינית בה יושבים שרים מתנועת חמאס", הבהיר שפירו וטען כי דבריו של מזכיר המדינה לא הובנו. על הבנייה החדשה בהתנחלויות אמר: "צעד שהיה מתבצע בכל מקרה"

"נעבוד עם הממשלה שתקום". אבו מאזן והנייה (AP)

"לא נעבוד עם ממשלה שבה יושב ארגון חמאס" - כך הצהיר הבוקר (ה') שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. לדבריו, יש בישראל אי הבנה בנוגע לעמדת וושינגטון על ממשלת המעבר החדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שפירו ניסה להסביר ולהבהיר את דבריו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שלפיהם ארצות הברית תשתף פעולה עם הממשלה הפלסטינית החדשה, וטען: "קרי אמר שזאת לא הכרה בממשלת האחדות של פת"ח וחמאס, קיבלנו החלטה להמשיך ולעבוד עם הממשלה הטכנוקרטית שתקום".

בנוגע להודעת משרד השיכון על פרסום מכרזים לבניית 1,500 יחידות דיור בשטחים, אמר שפירו כי "ארצות הברית בכל מקרה מתנגדת לבנייה הזאת". עם זאת, הבהיר כי בממשל האמריקני לא מתרגשים מהמהלך הישראלי, שנבע מהאיחוד הפלסטיני, והדגיש כי "הודעות לגבי בנייה ביהודה ושומרון היו מתפרסמות, עם או בלי המחלוקת לגבי ממשלת האחדות הפלסטינית".

"לא הבינו את קרי". שפירו (חדשות 2)

בעקבות האיחוד: מכרזים למאות יחידות דיור בשטחים

אמש פרסם משרד השיכון מכרזים לבניית 1,500 יחידות דיור חדשות ביהודה, שומרון וירושלים. השיווקים כוללים 223 יחידות באפרת, 484 בבית"ר עילית, 38 יחידות באדם, 76 יחידות באריאל ו-400 יחידות ברמת שלמה בירושלים.

"המהלך הוא תגובה ציונית הולמת לממשלת הטרור הפלסטינית", הסביר שר השיכון אורי אריאל עם פרסום המכרזים, "אני מאמין שהשיווקים הללו יהיו רק ההתחלה".