נתניהו מבשל סנקציות נגד הרשות

תגובות סוערות במערכת הפוליטית על הכרזתו של אבו מאזן בעקבות הפיוס עם חמאס, ובירושלים יצאו נגד הממשלה. נתניהו: "אבו מאזן בחר בטרור". בנט: "ממשלה של טרוריסטים בחליפות". השר אריאל: "להוציא מיידית לשיווק ובנייה את אלפי הדירות שהוקפאו"

 הפיוס הפלסטיני הפך היום (ב') מהכרזות והצהרות למציאות, כשיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הכריז על הקמת ממשלת אחדות בין פתח לחמאס - דבר שגורר תגובות סוערות במערכת הפוליטית בישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "אבו מאזן אמר כן לטרור ולא לשלום". יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט :" זו ממשלת טרוריסטים בחליפות שהקימו פתח יחד עם חמאס". במקביל, החליט הקבינט המדיני-ביטחוני ש"לא לנהל משא ומתן עם ממשלה פלסטינית שנשענת על חמאס" והסמיך את נתניהו להטיל סנקציות נוספות על הרשות הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 "זהו המשך ישיר למדיניות סרבנות השלום של אבו מאזן", אמר נתניהו. "בעוד שישראל ביצעה צעדים אמיצים וכואבים למען התהליך המדיני וממשיכה להיות מחויבת לשלום, אבו מאזן סירב להאריך את המו"מ, דחה את מסמך המסגרת האמריקני, ממשיך להסית נגד ישראל, הצטרף חד צדדית לאמנות האו"ם ועתה גם כרת ברית עם ארגון הטרור חמאס, שאחראי לרצח יותר מאלף ישראלים חפים מפשע, ולירי של אלפי טילים לערי ישראל".

 יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט אמר כי "20 שנים אחרי הסכם אוסלו ותשע שנים אחרי ההתנתקות, אג'נדת המדינה הפלסטינית התרסקה היום לתוך קיר המציאות. באמנת חמאס מופיעים המשפטים המזוויעים שקוראים ל'הרג היהודים המתחבאים מאחורי העצים והאבנים', ולכן הממשלה הזו אינה לגיטימית. לפיכך, ממשלת ישראל החליטה פה אחד שלא להכיר בה ולא לקיים עמה מגע. הגיע הזמן לצאת ממגננה למתקפה ולעשות מה שטוב לישראל".

"אבו מאזן אמר כן לטרור". נתניהו (חדשות 2)

לדברים הצטרף גם חבר מפלגתו של בנט, שר השיכון אורי אריאל, שאמר כי "הקמת ממשלת הטרור הפלסטינית היא המשך ישיר להכשלת המשא ומתן על ידי הפלסטינים. אבו מאזן חתם היום על הקמת ממשלת טרור יחד עם רוצחים שפלים, שרצחו עשרות ומאות ישראלים והוכיח היום פעם נוספת שאינו מעוניין בשלום עם מדינת ישראל. אני מצפה שממשלת ישראל תיתן תגובה ציונית הולמת ותוציא מיידית לשיווק ובנייה את אלפי הדירות שהוקפאו עד כה".

ליברמן: "הסדר אזורי יביא למציאות אחרת, לא נצטרך את הקוורטט והחרטט"

גם שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס בעקיפין לנושא במהלך הרצאה במהלך שנערכה היום במרכז הבינתחומי הרצליה: "כשמדברים על הסדר זה קודם כל הסדר אזורי - יחסי מסחר עם העולם הערבי המתון. קו ההפרדה האמיתי היום זה מתונים מול קיצונים. כשמדברים על יחסים דיפלומטיים עם קטאר, עומאן, כווית, ערב הסעודית- זה מציאות אחרת.

בנט. ארכיון (חן גלילי)

"העובדה שנוכל לטוס ישירות מתל אביב לדוחא ולעשות איתם עסקים זו מציאות אחרת לגמרי. יכולת האילתור שלנו יחד עם העוצמה הכלכלית של מדינות ערב מתונות יעשה שינוי גדול. הרבה יותר חשוב להגיע להסדר עם אותן מדינות מתונות. נגיע למציאות אחרת ולא נצטרך את הקוורטט והחרטט".

בדומה לבנט, אמר סגן שר הביטחון דני דנון כי "חליפות שרי הממשלה הפלסטינית הן רק מעטפת יפה לפעילות הטרור שהופעל ויופעל תחת חסותם. כעת, כל סיוע שניתן לפלסטינים על ידי ארה"ב ומדינות אחרות מסייע בצורה ישירה לפגיעה במדינת ישראל".

"המשך ישיר להכשלת המו"מ". אריאל (חדשות 2)

מנגד, טען ח"כ נחמן שי (העבודה), כי "ישראל שוב חוזרת על נוסחת הדובון לא-לא. בהקמת הממשלה הפלסטינית החדשה יש סיכוי ולא רק סיכון. חייבים לתת לה הזדמנות. הממשלה מכשילה בעקביות כל ניסיון לשינוי ולהתקדמות. התוצאה של המהלכים הקרובים שמציעה הממשלה תהיה הידרדרות המצב גם מבחינה מדינית וביטחונית".