דיווח: קרי ייפגש עם אבו מאזן בירדן

מזכיר המדינה האמריקני לא מוותר: עיתון בירדן מדווח שקרי ייפגש עם אבו מאזן ביום רביעי בעמאן וידון עמו במשא ומתן עם ישראל ובממשלת האחדות עם חמאס. אם יושגו תוצאות - ייתכן שקרי יגיע גם לישראל. אמש איים אבו מאזן כי אם ישראל תעניש את הרשות על ממשלת האחדות - הפלסטינים יגיבו

קרי ואבו מאזן (רויטרס)

העיתון הירדני "אל ערב אל יום" מדווח הבוקר (א') מפי מקור בכיר בממשלת ירדן, שמזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי יגיע לעמאן ביום רביעי וידון עם אבו מאזן במשא ומתן עם ישראל, בפיוס עם חמאס ובהרכבת הממשלה הפלסטינית החדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, קרי ייפגש גם עם בכירים ירדנים. מקורות בירדן אמרו כי לא ברור אם הוא גם צפוי לבקר בישראל, אך ציינו כי ייתכנו שינויים בהתאם לתוצאות השיחות עם אבו מאזן.

אמש, במהלך נאום שעסק בהקמת הממשלה הפלסטינית החדשה, הודיע אבו מאזן שהרשות עדיין מוכנה לחדש את המשא ומתן לתשעה חודשים בתנאי שישראל תשחרר אסירים, תפסיק בנייה בהתנחלויות ושבשלושת החודשים הראשונים השיחות יתמקדו בסוגיית הגבולות. "אם ישראל תחליט על צעדי ענישה בגלל ממשלת האחדות, כמו לא להעביר אלינו את כספי המסים - אנחנו נגיב", הזהיר אבו מאזן באותה נשימה.

גורם ישראלי בכיר אמר שלשום ל"אינדיפנדנט" הבריטי כי אם אבו מאזן יגיע לכדי חתימה סופית על ההסכם על אחדות, ישראל תראה בו אחראית לכל אלימות מצדו של חמאס. "מדובר במהלך שלילי מאוד וקפיצה ענקית לאחור", התריע הגורם.

לדבריו, ברגע שתוקם ממשלת אחדות ויהיה ירי של טילים מעזה על ישראל "אבו מאזן לא יוכל להגיד יותר שהוא אינו אחראי, ולישראל תהיה כל זכות לראות בו כאחראי". הוא הדגיש כי "ישראל לא תנהל ומשא ומתן עם הממשלה שתקום, המחוייבת להשמדתה של מדינת ישראל".

"ממשלה של טכנוקרטים"

מוקדם יותר אמר שליחו של אבו מאזן לשיחות הפיוס עם חמאס, כי הדיונים על הקמת ממשלת האחדות הפלסטינית כמעט הסתיימו, והממשלה תוכרז ברמאללה כבר מחר אצל יו"ר הרשות.

"כמו שהעולם כיבד את העלייה של הימין לשלטון בישראל ב-1977, כך אנחנו מצפים שאתם תכבדו כל החלטה שיקבל העם הפלסטיני. נערוך בחירות חופשיות ונקיות מזיופים", הצהיר שלשום אבו מאזן.

יו"ר הרשות ציין כי עד הבחירות, תשלוט ממשלה של עצמאיים וטכנוקרטים. "אף אחד לא יהיה מפתח או מחמאס, אפילו אני בעצמי לא אהיה ראש הממשלה בגלל שאני מזוהה. איש לא אמור להיות מזוהה. הממשלה תמשיך לשלוט עד הבחירות".