הבוקר: הצעת "חוק המחבלים" תגיע לשולחן הממשלה

הממשלה תדון בהצעה שיזמו מספר חברי כנסת שתאפשר, אם תאושר, לשופטים לקבוע כי הנשיא לא יוכל לתת חנינה לרוצחים ממניעים לאומניים. "המטרה היא להחזיר את השפיות ואת כושר ההרתעה למדינת ישראל", אמר שר הכלכלה נפתלי בנט

האם יאושר "חוק המחבלים"? (קובי גדעון / לע"מ)

לשולחן הממשלה תובא הבוקר (א') הצעת החוק המכונה "חוק המחבלים" שתמנע, אם תאושר, אפשרות מתן חנינה לרוצחים במקרים מסוימים, על פי החלטת בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הכלכלה נפתלי בנט קרא בחשבון הפייסבוק שלו לשרי הממשלה לתמוך בהצעה. "המטרה היא להחזיר את השפיות ואת כושר ההרתעה למדינת ישראל, שהתרגלה לכך ש'מחבלים משחררים'", כתב בנט.

את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת איילת שקד (הבית היהודי), דוד צור (התנועה), יריב לוין (הליכוד-ביתנו), רוברט אילטוב (הליכוד-ביתנו), ישראל חסון (קדימה), אורית סטרוק (הבית היהודי), שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) ומוטי יוגב (הבית היהודי).

על פי הצעת החוק, בית המשפט יהיה רשאי לקבוע כי רוצחים ממניעים לאומניים לא יוכלו לקבל חנינה מנשיא המדינה.

בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר כי "בשנים האחרונות שחררה מדינת ישראל מספר רב של מחבלים כחלק מעסקאות שחרור שבויים או כמחוות מדיניות, ומציאות זו הובילה למצב אבסורדי שבו מחבלים משתחררים זמן ארוך לפני סיום ריצוי עונשם". אם תאושר הצעת החוק בישיבת הממשלה, היא תובא למליאת הכנסת בהמשך.