אבו מאזן: "מצפה שהישראלים יקבלו את תוצאות הבחירות שלנו"

יו"ר הרשות הפלסטינית טוען כי הפיוס עם החמאס לא צריך לפגוע ביחסים עם ישראל: "יד אחת שלנו עושה פיוס עם חמאס, והיד השנייה מושטת להמשך המשא ומתן", אמר יו"ר הרשות. לדבריו, "כמו שהעולם קיבל את מנחם בגין כראש ממשלת ישראל ב-1977, כך העולם וישראל צריכות לקבל כל החלטה שתתקבל בבחירות הפלסטיניות"

אבו מאזן במוקטעה, ארכיון (AP)

בפגישה עם נציגים של ארגוני שמאל מישראל שנערכה היום (ד'), אמר יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי "אין דרך אחרת פרט למשא ומתן", וכי הוא "מצפה שהישראלים יכבדו את ההכרעה של העם הפלסטיני בבחירות הקרובות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמו שהעולם כיבד את העלייה של הימין לשלטון בישראל ב-1977, כך אנחנו מצפים שאתם תכבדו כל החלטה שיקבל העם הפלסטיני. נערוך בחירות חופשיות ונקיות מזיופים", אמר יושב ראש הרשות ברמאללה. אבו מאזן ציין כי עד הבחירות, תשלוט ממשלה של עצמאיים וטכנוקרטים. "אף אחד לא יהיה מפתח או מחמאס, אפילו אני בעצמי לא אהיה ראש הממשלה בגלל שאני מזוהה. איש לא אמור להיות מזוהה. הממשלה תמשיך לשלוט עד הבחירות".

על המצב המדיני, אמר אבו מאזן אמר שאין שום דרך אחרת פרט למשא ומתן שיביא שלום: "אנחנו לא רוצים לחשוב שאפשר להשיג באמצעות טרור הישגים מדיניים, ולכן המשא ומתן הוא האופציה היחידה. אתם בישראל דוחפים למדינה אחת, אבל אנחנו לא נקבל מדינה אחת עם שלטון אחד. הדבר היחיד שנקבל הוא פתרון שתי המדינות".

יו"ר הרשות גם אמר כי אין כוונה לפגוע בתיאום הביטחוני לאור קריסת המו"מ המדיני: "התיאום הביטחוני הוא מקודש, נמשיך בו לא משנה מה יקרה, יד אחת תמשיך בפיוס עם החמאס והיד השנייה מושטת להמשך המו"מ".