אבו מאזן לנשיא פיפ"א: ישראל מפריעה לנו לשחק כדורגל

במהלך פגישה במוקטעה עם נשיא התאחדות הכדורגל העולמית, ספ בלאטר, אמר יו"ר הרשות הפלסטינית כי ישראל פוגעת בפעילות של ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל באופן הסותר את החוקים הבינלאומיים ואת חוקי פיפ"א. בלאטר: "אעשה כל מאמץ לפתור את הבעיות"

אבו מאזן וספ בלאטר (AP)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן האשים היום (ב') את ישראל בפגיעה בפעילות של ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל באופן הסותר את החוקים הבינלאומיים ואת חוקי פיפ"א (התאחדות הכדורגל העולמית).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו מאזן נפגש עם נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, במוקטעה ברמאללה. בפגישה נכחו יו"ר ההתאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'יבריל רג'וב וכן סגנו של בלאטר לניהול הכדורגל ביבשת אסיה, עלי בן-חוסיין. אבו מאזן אמר לבלאטר, כי "אם ההתאחדות הישראלית תמשיך לפעול על פי הנחיות שמעבירה ממשלת ישראל, הרי שעליה לשאת בכל האחריות של פגיעה זו".

יו"ר הרשות קרא לבן שיחו לפעול בתחום זה בצורה שבה הוא רואה לנכון. "ההתאחדות הפלסטינית פועלת על פי חוקי פיפ"א והוראותיה, אך למרבה הצער ישראל עושה צעדים שפוגעים בהתנהלותה החופשית", אמר. "כל זה קורה בעת שאנחנו חברים בעצמנו בארגון פיפ"א".

בפגישה אמר נשיא פיפ"א כי הוא אינו "רק חבר של הפלסטינים", אלא גם "ממלא תפקיד של שגריר למענם בעולם". הוא הבהיר לאבו מאזן כי "ההתאחדות הפלסטינית לא נמצאת לבד בסוגיה זו", וכי יעשה כל מאמץ לפתור את הבעיות. "זה מה שאעשה מחר בפגישתי עם נתניהו", אמר.

בתום הפגישה הודה יו"ר הרשות הפלסטינית על התמיכה והסיוע שהעניק הארגון לבניית תרבות כדורגל בגדה בשטחי הרשות הפלסטינית. בלאטר מבקר באזור על מנת לקדם פתרון לסוגיות העומדות בין ישראל לפלסטינים, זאת במטרה למצוא פשרה שתביא להרחקת הכדורגל מסוגיות מדיניות.