שטייניץ: "נתניהו נוהג ברחמנות כלפי לבני"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" מתח השר יובל שטייניץ ביקורת חריפה על הפגישה עם אבו מאזן: "לבני שברה את כללי המשחק". הוא הבהיר כי התנהלותה גרמה נזק לתדמית ישראל בעולם ואמר: היא לא תוכל להיות שרה בממשלה אם תמשיך להיפגש עם יו"ר הרשות

שרת המשפטים ציפי לבני אמנם הצהירה כי פגישתה עם אבו מאזן הייתה בידיעת נתניהו והדגישה את חשיבותה, אך המהלך שנקטה ממשיך לגרור ביקורת חריפה בקרב חבריה לממשלה. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" האשים השר יובל שטייניץ כי לבני שברה את כללי המשחק ואמר כי התנהלותה גורמת נזק לתדמית ישראל בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בדרך כלל במדינות דמוקרטיות מקובל שעל המדיניות מחלט ראש הממשלה, יש כאן שבירת כללים ברורה", הדגיש שטייניץ. "זה לא החלטה של שרת המשפטים. עם כל הכבוד, לבני הייתה שותפתה להחלטת קבינט על ניתוק המגעים עם הרשות ועל הפסקת המשא ומתן. שר שבא ואומר אני אפעל כפי שנראה לי בעצם מצהיר על עצמו שהוא עבריין אידיאולוגי מבחינה חוקתית".

שטייניץ הסביר כי המהלך של לבני גורם נזק לתדמית של ישראל בעולם: "אנחנו נראים ראה מאוד מבחינת המשילות" ואמר כי "נתניהו נוהג באורך רוח ואפילו ברחמנות מסוימת כלפי לבני".

לשאלה מה יקרה אם לבני תמשיך להיפגש עם אבו מאזן? הוא השיב: "היא לא תוכל להיות שרה בממשלה".

לבני: "אמשיך לעשות בגלוי את מה שטוב למדינת ישראל"

אמש, בריאיון ל"אולפן שישי", הכריזה לבני כי "אמשיך לעשות בגלוי את מה שאני חושבת שטוב למדינת ישראל" ואמרה כי פגישתה עם אבו מאזן בשבוע שעבר הייתה בידיעת ראש הממשלה: "זו הייתה החלטה שלי, ואני שמחה שנפגשתי עם אבו מאזן".

לבני, שנפגשה עם אבו מאזן בלונדון ולאחר מכן נטען כי יצאה לפגישה ללא גיבויו של ראש הממשלה, נפגשה אתמול עם נתניהו. מקורביו של ראש הממשלה דיווחו כי ראש הממשלה הבהיר לשרה כי זוהי הפעם האחרונה שמתקיימת פגישה מאחורי גבו. הגורמים בסביבתו של נתניהו הדגישו כי הוא אינו מוכן להתנהלות דומה נוספת, ואף שקל לפטר אותה. לבני, לעומת זאת, טענה כי "הפער בין הפגישה לדיווח הוא מדהים - הייתה פגישה רצינית עם תוכן, לא שיחת נזיפה".

לבני שבה והדגישה את חשיבות הפגישה עם אבו מאזן: "אני מאמינה בדיבורים - אני רציתי לשמוע ממנו על דברים שקרו במהלך המו"מ. הבהרתי את עמדתי על ההסכם בינו לבין החמאס, שמעתי ממנו איך הוא רואה את הדברים ומה הוא מתכוון לעשות בהמשך". לבני הוסיפה כי הפרסום על הישיבה לא היה מטעמה, ואמרה כי הדיווח על הפגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית כצעד התרסה לנתניהו הוא "רכילות פוליטית - הפגישה הייתה מדינית, ולא היה לי עניין לגזור עליה קופון".