נתניהו: "מי שרואה בהקמת ישראל אסון אינו רוצה בשלום"

רה"מ האשים את הפלסטינים ב"הסתה בלתי פוסקת שמעוותת את דמותה של מדינת ישראל ואת דמותו של העם היהודי". שטייניץ תקף את לבני בעקבות פגישתה עם אבו מאזן: "פגישה עם ראש רשות בתקופת עימות עם ישראל זה לא תקין מבחינת משילות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לגנות את ההסתה ברשות הפלסטינית: בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (א') התייחס נתניהו לדוח האנטישמיות של הליגה למען השמצה, והדגיש את מימדי השנאה לישראל בשטחי הרשות שמשתקפים בדוח שפורסם בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מסתבר שהמקום עם רמת האנטישמיות הגבוהה ביותר הוא ברשות הפלסטינית", אמר ראש הממשלה. "התוצאה המצערת הזאת היא תוצאה של פעולת הסתה בלתי פוסקת של הרשות הפלסטינית שמעוותת את דמותה של מדינת ישראל ואת דמותו של העם היהודי, כפי שהכרנו במקומות אחרים בעברנו".

"הדבר הזה בא גם לידי ביטוי בעובדה שעושים שם תהלוכות אבל למה שהם קוראים הנכבה, מגדירים את קיומה והקמתה של מדינת ישראל כאסון שיש לתקנו", הוסיף נתניהו. "זה גם בא לידי ביטוי בפעילות המוגברת שהפלסטינים מאפשרים היום ביהודה ושומרון לכוחות החמאס שקוראים באופן ישיר וגלוי להשמדתנו. מי שרואה בהקמתה של מדינת ישראל כאסון אינו רוצה בשלום", הוסיף נתניהו.  

לבני ואבו מאזן, ארכיון (פלאש 90, עמוס בן גרשון)

רה"מ ללבני: את מייצגת את עצמך בלבד

השר לענייני מודיעין יובל שטייניץ הצטרף הבוקר לשורת המגנים את הפגישה בין ציפי לבני לאבו מאזן שנחשפה ב"אולפן שישי": "אנחנו נראים לא טוב מבחינת התנהלות מול הרשות הפלסטינית, שפתחה נגדנו במערכה עויינת. גם מבחינת המשילות, אני לא מכיר במדינה ששר נפגש על דעתו בתקופה של מתיחות ומשבר, זה לא נכון מבחינת מדינת ישראל".

שטייניץ הדגיש כי "החלטות ונורמות מחייבות את כולנו - מדובר בפגישה עם ראש רשות בתקופת עימות עם מדינת ישראל, ופגישה של שר בכיר על דעתו בתקופה של משבר הוא לא תקין מבחינת משילות". 

לאחר הדיווח אודות פגישתם המשותפת של שרת המשפטים ציפי לבני ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בלונדון, התברר כי גורם מטעם ראש הממשלה הבהיר ללבני כי היא מייצגת את עצמה בלבד. כמו כן התגלה כי נתניהו שמע על הפגישה ממקור אחר ולא מלבני עצמה.

בנוסף, הבהיר הגורם ללבני כי נתניהו לא יתמוך בממשלה משותפת עם חמאס והביע ביקורת על עיתוי הפגישה, שהתקיימה במה שהפלסטינים מכנים "יום הנכבה". "אני מניח שלבני הייתה בלונדון ובאופן פרטי פגשה את מי שרצתה לפגוש", העריך שר החוץ, אביגדור ליברמן, בריאיון אתמול לתכנית "פגוש את העיתונות". "אני בטוח שלא מדובר במשא ומתן מאחר והממשלה החליטה על הקפאתו. גם אם שיחקו דמקה - זאת זכותם".

השר ישראל כץ מהליכוד גינה בחריפות את הפגישה של לבני ואבו מאזן: "יש סוגים שונים של התמכרויות: לסיגריות, להימורים ואפילו חלילה לסמים", אמר. "שרת המשפטים לבני מכורה למגעים עם פלסטינים. לא מסוגלת להפסיק. אחרת איך יכול להיות כי בניגוד להחלטת הממשלה ותוך החלשת העמדה הישראלית הלכה ונפגשה עם אבו מאזן? ממליץ על טיפול גמילה".

"אין משא ומתן". שקד (חדשות 2)

מצנע: הפגישה הייתה על דעת רה"מ

ח"כ איילת שקד מהבית היהודי הצטרפה לגינויים הבוקר, כאשר אמרה בריאיון לגלי צה"ל כי "ישראל לא תקיים משא ומתן עם ארגון טרור - עליהם להבין שהדגל שלהם התקפל ולהכיר במציאות. יש עוד שלל נושאים לטפל בהם במדינה". "בתנועה צריכים להבין שאין כרגע משא ומתן. הפערים בין הפלסטינים לישראלים גדולים מדי ולא יהיה הסדר בשנים הקרובות", הוסיפה שקד.

בתגובה לדברים, אמר חבר מפלגתה של לבני, ח"כ עמרם מצנע כי "הבית היהודי לא מפספס אפילו רגע אחד כדי לטרפד את האינטרסים החיוניים של ישראל". לדבריו, התנהלות חברי הכנסת מהבית היהודי נועדה לפגוע בקשר האסטרטגי של ישראל עם ארה"ב. מצנע הדף את הביקורת שספגה ראשת מפלגתו בעקבות הפגישה עם אבו-מאזן, והבהיר כי הפגישה הייתה על דעת ראש הממשלה, זאת למרות שנתניהו הבהיר לה שהיא אינה מייצגת את הממשלה. "הוא יכול היה לטרפד את השיחה הזאת", הבהיר מצנע.

לעומתם, חבר ועדת החוץ והביטחון ח"כ ד"ר רונן הופמן מ'יש עתיד' טען כי הגינויים פוגעים בקשר עם ארצות הברית: "חבל שפוליטיקאים לא אחראים פוגעים באינטרס הביטחוני החיוני ביותר לישראל, שהוא יחסי ישראל ארצות הברית, בדברי בלע חסרי שחר. אלמלא הייתה ארצות הברית ידידת אמת של ישראל, מצבנו הביטחוני-אסטרטגי היה נראה אחרת לחלוטין. אני ממליץ לפוליטיקאים לא לפגוע בישראל רק כדי להשיג עוד כותרת."