חידוש המו"מ? "או חמאס או ישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם מזכיר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל – והדגיש בפניו את הסיבות לכישלון המשא ומתן עם הפלסטינים. בנושא האירני הוא אמר: "היא מרמה את הקהילה הבינלאומית". אמש נפגשו בלונדון השרה לבני ומזכיר המדינה קרי

נתניהו והייגל בפגישתם (חיים צח, לע"מ)

השרה ציפי לבני ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נפגשו אתמול (ה') במטרה לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים, אך נראה שראש הממשלה בנימין נתניהו לא רואה כעת סיכוי להתנעת המהלך, כך לפי דבריו הבוקר (ו').

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתח פגישה עם מזכיר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל בירושלים, אמר נתניהו כי הפלסטינים מתקדמים בהסכם עם חמאס, אותו ארה"ב הגדירה בצדק כארגון טרור. "אי אפשר להשיג שלום גם עם חמאס וגם עם ישראל", אמר ראש הממשלה. "אנו מודאגים מכך שברשות ובעזה יש הסתה מתמשכת ותעמולה נגד עצם קיומה של המדינה היהודית".

הוא הזכיר כי מחקר של הליגה נגד השמצה שפורסם דן בעובדה שבשני אזורים אלה ההסתה האנטישמית היא החזקה בעולם: "זה פוגע בשלום. על הפלסטינים לבחור בין הסכם עם חמאס לשלום עם ישראל".

בפגישה עם הייגל הבוקר, הדגיש נתניהו גם את האיום האירני. "לא הופתעתי ואני בטוח שגם אתה לא הופתעת מדוח האו"ם האחרון בדבר ניסיונותיה האחרונים של אירן להונות את הקהילה הבינלאומית, להמשיך לפתח טילים בליסטיים בין יבשתיים ולהפר את החלטות מועצת הביטחון שאסרו עליה חלקים מסיימים מתכנית הגרעין".

אמש הייגל הגיב לראשונה לפרסומים בארצות הברית שלפיהם ריגלה ישראל אחרי בכירים אמריקנים. במסיבת עיתונאים משותפת עם שר הביטחון יעלון אמר הייגל: "שמעתי על הדיווח ואיני מכיר כל עובדה שתתמוך בו".