בעקבות אסון המכרה בטורקיה: פרס הציע סיוע

למרות המתיחות השוררת בין המדינות עקב משבר המרמרה, הציע הנשיא פרס את עזרת ישראל בחילוץ הלכודים באסון קריסת המכרה. באסון, שאירע בעיר סומה, נהרגו עד כה לפחות 232 בני אדם ועוד 120 עדיין מוגדרים לכודים

כורה מחולץ מן ההריסות (AP)

נשיא המדינה שמעון פרס שיגר היום (ד') איגרת תנחומים לנשיא טורקיה עבדולה גול, בעקבות אסון קריסת המכרה בעיר סומה שבמערב המדינה. במכתב הביע הנשיא את תנחומי העם בישראל לעם הטורקי, והציע את עזרת המדינה בחילוץ 120 העובדים, שנלכדו תחת להריסות המכרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש להביע את תנחומיי העמוקים לך ולארצך בשם עם ישראל", כתב פרס באיגרת ששלח למקבילו. "אנו מוכי הלם נוכח אובדן החיים של אנשים תמימים בשגרת עבודתם, מחשבותינו עם העם הטורקי", הוסיף הנשיא. "בזמנים קשים כאלו על כולנו לעשות ככל שניתן בכדי לעזור אחד לשני, ישראל מציעה את עזרתה לטורקיה בכל שיידרש בשעה זו. אנו מתפללים לזכר הקורבנות ולמען משפחותיהם, למען הצלתם של הלכודים, ולמען החלמה שלמה לפצועים. אנא קבל את רחשי ליבי בשמי ובשם אזרחי מדינת ישראל".

הציע עזרה. פרס (AP)

ברחבי טורקיה מזועזעים מהפיצוץ שהוביל לקריסת המכרה, בו נהרגו לפחות 232 כורים. בעקבות האסון, הכריז ראש הממשלה הטורקי, רג'פ טאיפ ארדואן, על שלושה ימי אבל והודיע כי ישנם עוד 120 כורים שעדיין לכודים במכרה.

בעקבות הקריסה יצאו עשרות סטודנטים לצעדת מחאה באנקרה, ובאיסטנבול מפגינים מרחו פחם על פניהם. במקביל רבים מבני משפחותיהם של הלכודים הגיעו לאזור המכרה, שם הם ממתינים לנס בתקווה לראות את יקיריהם בחיים.