קמפיין ישראלי נגד אירן: אדם תלוי ואזהרה ממשטר האייתולות

היום החל בווינה סבב שיחות נוסף בין המעצמות לאירן בניסיון להגיע לטיוטת הסכם סופי על תכנית הגרעין. בירושלים לא יושבים בחיבוק ידיים ויצאו בקמפיין עולמי נגד הסכם אפשרי, שלטענת ישראל, יוביל לפצצה גרעינית. כך נראית המודעה שתופץ בכלי תקשורת ובשלטי חוצות ברחבי העולם

תמונה שתפורסם בקמפיין

עם תחילתו של סבב שיחות נוסף היום (ד') בין אירן לבין המעצמות בנוגע לתכנית הגרעין, בישראל פתחו בקמפיין הקורא שלא להאמין לאירנים ומזהיר מפני הסכם רע - שלא ימנע משלטון האיתוללות לפתח פצצת אטום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקמפיין יופץ בכלי תקשורת ברחבי העולם ויכלול תשדירים בטלוויזיה, ומודעות בעיתונות ובשלטי חוצות. כחלק מהמאמץ התקשורתי, פורסמה תמונה שבה נראה אדם תלוי ומעליו המשפט: "Don't Let the Ayatollahs Win" ("אל תתנו לאייתולות לנצח"). מתחת הוסף הכיתוב: "Don't give Iran the capability yo build an atomic bomb" ("אל תאפשרו לאירן את היכולת לבנות פצצה גרעינית").

על רקע חידוש השיחות עם אירן וההתנגדות להסכם, יגיע מחר לביקור בישראל שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל, שאמור להיפגש עם שר הביטחון יעלון וייתכן שגם עם ראש הממשלה נתניהו. יעלון צפוי להתריע בפני הייגל על השגת הסכם עם אירן שיאפשר לה להמשיך לקדם את תכניתה הגרעינית‎.

אירן. "מכוונים לפצצה" (רויטרס)

מאמצים לחתימת הסכם עם אירן

היום, אחרי שלושה חודשים של מגעים נרחבים בין אירן לארה"ב, צרפת, רוסיה, בריטניה, סין וגרמניה, נפגשו הצדדים בבירת אוסטריה כדי לנסות ולנסח טיוטה כתובה להסכם סופי עם הרפובליקה האסלאמית.

הצדדים עדיין צריכים להתגבר על מחלוקות נרחבות, במיוחד בכל הנוגע להיקפה של תוכנית העשרת האורניום של אירן. בטהרן מכחישים את האשמות של המערב כי נמשכים הניסיונות של המדענים האירנים לפתח יכולת לייצור פצצה גרעינית וטוענים כי תכנית הגרעין היא למטרות שלום בלבד.

בירושלים לא קונים את ההסברים הללו וראש הממשלה בנימין נתניהו שב ומזהיר כי מדובר בתרמית. "היום שוב אנו עומדים בפני עובדות ברורות ובפני סכנה מוחשית: אירן קוראת להשמידנו ומפתחת נשק גרעיני", אמר נתניהו בנאומו ביום השואה. "כמו אז, גם היום יש כאלה שמבטלים את הרטוריקה הקיצונית של אירן כנובעת מצרכי פנים. כמו אז, גם היום יש כאלה שתופסים את השאיפות הגרעיניות של אירן כנובעות מרצון טבעי של עם גאה שצריך להשלים איתו. וכמו אז, גם היום אלה שאומרים דברים אלה משלים את עצמם".