שטייניץ על הפרסומים אודות ריגול ישראלי בארה"ב: "ניסיון חבלה ביחסים"‎

השר לענייני מודיעין יובל שטייניץ דוחה את הפרסומים בארה"ב לפיהם ניסתה ישראל לרגל אחרי בכירים אמריקניים, וטוען כי מדובר בניסיון לפגוע ביחסים בין שתי המדינות. "אפעל להדיפת פרסומים כוזבים אלו", הדגיש

יוצא למתקפה, שטייניץ (רויטרס)

השר לנושאים אסטרטגיים ולענייני מודיעין יובל שטייניץ מגיב לראשונה לפרסומים בארה"ב לפיהם ריגלה ישראל אחר בכירים אמריקניים, ורומז כי גורמים עלומים מנסים לפגוע ביחסים החמים בין שתי הידידות הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי שטייניץ, "מתקבל הרושם שמישהו מנסה לחבל בשיתוף הפעולה המודיעיני המעולה בין ארצות הברית לישראל. בכל פגישותיי עם ראשי מערכת המודיעין האמריקאית, ועם הדרג המדיני הממונה עליהם, לא שמעתי טענה אחת על ריגול ישראלי בארצות הברית, אלא רק שבחים על שיתוף הפעולה המודיעיני היוצא מן הכלל".

השר שצפוי להיפגש בשבוע הקרוב עם בכירים אמריקניים הבהיר כי בכוונתו לפעול על מנת שהפרסומים לא יפגעו בשיתוף הפעולה בין המדינות. "ביום שלישי הקרוב אפגש עם ראש ועדת המודיעין בסנאט ואעמוד על הצורך בהדיפת פרסומים כוזבים מסוג זה", הדגיש שטייניץ.

ריגול לסגן הנשיא לשעבר? (רויטרס)

דבריו מגיעים לאחר פרסום נוסף במגזין ניוזוויק, שבו עלו עדויות של בכיר לשעבר במודיעין האמריקני, שטען כי לפני 16 שנה, בזמן שסגן הנשיא דאז אל גור הגיע לביקור בישראלי, המתין לו מרגל בתעלת האוויר במלון. לדבריו, המרגל נהנה מרגע לבד בחדר האמבטיה של גור לפני שסוכן של השירות החשאי שמע רעש של שפשוף מתכת.

"אנשי השירות החשאי בדקו את חדרו של גור, וכולם עזבו מלבד סוכן אחד שהחליט לקחת את הזמן", תיאר אותו גורם. "החדר היה שקט כשלפתע נשמע הרעש מפתח האוורור. לפתע הבחין הסוכן כי מה שסוגר את פתח האוורור מוזז מבפנים ובחור עולה מתוך התעלה אל החדר".

עוד קודם לכן בשבוע שעבר צוטטו גורמים בקבילה המודיעין האמריקנית הטעונים כי בישראל הרחיקו לכת בריגול המתבצע בשטח ארה"ב. על פי הדיווח, בתדרוכים מסווגים שעסקו במתן ויזה (אשרת כניסה) לארה"ב לאזרחי ישראל, הגדירו הבכירים את מאמצי ישראל "לגנוב" סודות אמריקניים תחת המסווה של משלחות סחר ומשלחות ביטחוניות "חצו את כל הקווים האדומים".