גורמים בישראל: "אינדיק לא תרם דבר"

השליח המיוחד של ג'ון קרי למשא ומתן, מרטין אינדיק, האשים את שני הצדדים בכישלון השיחות, וציין כי הבנייה הישראלית בהתנחלויות פגעה בתהליך. בתגובה, אמרו גורמים בישראל כי "קשה להצביע על תרומה שלו, הוא מאשים אחרים ולא לוקח אחריות"

גורמים ישראלים מתחו ביקורת חריפה על השליח המיוחד של ג'ון קרי, מרטין אינדיק, שהאשים גם את ישראל בכישלון המשא ומתן. "רגע לפני שהוא חוזר למכון שלו הוא מאשים אחרים, אבל לא לוקח אחריות למצב", תקפו הגורמים. "קשה להצביע על תרומה שלו לתהליך ולמרות שדרש להיות נוכח בכל פגישה, היעדרותו יכלה להועיל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הגורמים, "אינדיק ידע על היקף הבנייה, ידע שזה הבסיס למשא ומתן ולמרות זאת לא הצליח לגייס את הגמישות הישראלית לטובת השגת גמישות פלסטינית. זו הסיבה שאבו מאזן הרגיש בנוח להשיב בשלילה לכל דבר".

במה שנראה כשיחת סיכום, אינדיק הטיל את האשמה על שני הצדדים - ורמז כי קיים פער בין מה שראש הממשלה נתניהו אומר למה שקורה בפועל. "בנייה בהתנחלות תוך כדי משא ומתן לא רק פוגעת באמון הפלסטיני בכנות התהליך, אלא גם חותרת תחת עתידה של ישראל כמדינה יהודית", הזהיר אינדיק.

עם זאת, גם על אבו מאזן מתח אינדיק ביקורת. "הצעד האחרון שהוביל להשעיית המשא ומתן היה הסכם הפיוס בין חמאס לפת"ח", ציין. הוא לא הזכיר את הבוס שלו, מזכיר המדינה ג'ון קרי, אלא תלה את הכישלון ב"התחמקות המנהיגים מהכרעות", כהגדרתו. "אם רק ארצות הברית מבינה את דחיפות העניין, המשא ומתן ייכשל", הדגיש אינדיק.