ליברמן מזהיר: חמאס בדרך להשתלט על הרשות

שבועות ספורים לאחר כישלון המגעים המדיניים, משרטט שר החוץ אביגדור ליברמן תמונת מצב עגומה על הנעשה באזור בפני אנשי הסגל הדיפלומטי. "הפעולות של אבו-מאזן יעלו את חמאס לשלטון גם ברשות", הזהיר. לדבריו, עיתוי הפיוס הפנים-פלסטיני מוכיח שיו"ר הרשות הוא סרבן שלום

מזהיר מפני החמאס, ליברמן (AP)

על רקע קריסת המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, ערך היום (ג') שר החוץ אביגדור ליברמן את קבלת הפנים המסורתית לסגל הדיפלומטי, במהלכה נשא נאום תקיף שבו הזהיר מפני השתלטות חמאס על ההנהגה ברשות הפלסטינית. "ישראל נחושה למנוע מהחמאס להפוך את יהודה ושומרון לעזה", הדגיש ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״מה שאנו רואים ושומעים בעקבות הפגישה בין אבו-מאזן לחאלד משעל ומה שקורה ביו״ש מלמד שהחמאס בדרך להשתלט על הרשות הפלסטינית", הדגיש שר החוץ. "לא משנה מתי יהיו הבחירות, החמאס ינצח בהן, ומי שאחראי לכך הוא אבו-מאזן שפעולותיו העלו את החמאס לשלטון בעזה ועכשיו הן יעלו את החמאס לשלטון גם ביו״ש״.

לדברי ליברמן, "הבעיה האמיתית בניסיון להשיג הסדר בין ישראל לפלסטינים היא לא ההתיישבות היהודית, אלא כוונתם הכנה של הפלסטינים, שפעם אחר פעם מוכיחים שהם לא רוצים שלום".

"לצערנו, פעם אחר פעם יש גם כאלה, במיוחד באירופה, שאינם רוצים לראות זאת וגם כשיו"ר הרשות חותם על הסכם עם ארגון שקורא בגלוי להשמדתה ומחיקתה מהמפה של אותה מדינה שאתם כאן היום חוגגים את עצמאותה, הם מאשימים את ישראל״.

אבו-מאזן ומשעל, ארכיון (רויטרס)

עוד הוסיף ליברמן כי "הגיע הזמן להסיר את המסכה מעל פרצופו של אבו-מאזן ולומר בבירור שהוא סרבן שלום והוא אינו רוצה באמת להביא להסדר עבור העם שהוא כביכול מייצג. אנו מצפים מהקהילה הבינלאומית לעמוד מאחורי הצהרותיה ולדרוש מחמאס לקיים את שלושת תנאי הקוורטט״.

ליברמן הציג את עמדת הממשלה לפיה לא תוותר על סוגיית ההכרה הפלסטינית בישראל כמדינה יהודית ובוויתור פלסטיני על זכות השיבה. "כל ניסיון להביא הסכם בינינו לבין הפלסטינים מבלי סעיף מפורש שמדינת ישראל היא מדינתו של העם היהודי ומבלי שהפלסטינים מכירים בכך מפורשות זהו פשוט NO STARTER. באשר לזכות השיבה, אנו לא נסכים בשום אופן לזכות השיבה אפילו לאדם אחד״.