לפיד: נדון עם חמאס אם ינטוש את הטרור

בשיחה עם וול סטריט ג'ורנל הצביע שר האוצר לפיד על אפשרות עתידית לקיום שיחות עם חמאס. "זה לא כאילו זה לא קרה בעבר, גם אש"ף היה פעם ארגון טרור", אמר לעיתון. עם זאת, בלשכת לפיד מיהרו להבהיר כי דבריו סולפו והדגישו: "לא נדון עם חמאס כל עוד לא יקבל את תנאי הקוורטט"

לא שולל שיחות עם חמאס? לפיד (חן גלילי, ShiloPro)

שוב חילוקי דעות בקואליציה? הסכם הפיוס הפנים פלסטיני גרר תגובות חד משמעיות מראש הממשלה נתניהו ומיו"ר הבית היהודי בנט, שהצהירו כי לא ינהלו מו"מ עם חמאס. עם זאת, בשיחה עם "וול סטריט ג'ורנל" לא שלל שר האוצר לפיד את האפשרות ואמר: "זה קרה בעבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גם אש"ף היה בעבר ארגון טרור", אמר לפיד לעיתון האמריקני, ואף ציטט משפט של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין: "נדבר על שלום כאילו אין טרור ונילחם בטרור כאילו אין שלום".

עם זאת, זמן קצר לאחר הפרסום בוול סטריט ג'ורנל הבהירו מלשכתו של לפיד כי הציטוט של שר האוצר הוא "חלקי ואינו משקף את עמדתו" ואף טענו כי מחו בפני העיתון. בלשכתו הבהירו עוד כי לפיד מתנגד לקיום שיחות עם החמאס כל עוד זה אינו מקבל את תנאי הקוורטט.

"כל עוד אינם מקבלים את התנאים, הם לא יותר מארגון טרור", אמר לפיד. "אם יקבלו את התנאים - זה משהו אחר". דרישות הקוורטט מחמאס הן הפסקת הטרור, הכרה במדינת ישראל וקבלת ההסכמים הקודמים