בנט: "טוב שקרי התנצל"

שר הכלכלה יו"ר הבית היהודי מקבל את הבהרתו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי להתבטאותו, שלפיה הוא חושש שישראל תהפוך ל"מדינת אפרטהייד" בעקבות כישלון המשא ומתן. "כל בר דעת יודע שאין אפרטהייד בישראל", אמר בנט בריאיון לחדשות 2

"טוב שקרי התנצל". בנט (חדשות 2)

תגובה ראשונה של יו"ר הבית היהודי לפליטת הפה של ג'ון קרי: בהמשך להבהרתו של מזכיר המדינה האמריקני על השימוש במילים "מדינת אפרטהייד", כשדיבר על ישראל, אמר שר הכלכלה נפתלי בנט: "טוב שהוא התנצל, אנחנו בוודאי מקבלים את ההתנצלות". בריאיון ל"שש עם רינה מצליח" אמר בנט כי "כל בר דעת יודע שאין אפרטהייד בישראל, להיפך, ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שמתייחסת למיעוט הערבי עם כל שוויון הזכויות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט הביע שביעות רצון מקריסת המשא ומתן עם הפלסטינים ושב והציג את תכניתו. "טוב שהצלחנו לעצור את המשך שחרור המחבלים", טען. "התכנית שהצגתי מזמן אומרת בגדול שאנחנו צריכים לתת לפלסטינים אוטונומיה מחוזקת בשטחים שהם שולטים בהם, שטחי A ו-B, להחיל את החוק הישראלי על האזורים הישראלים ביהודה ושומרון, ולהציע אזרחות ישראלית לאלו שגרים שם ואין להם - זה כמה עשרות אלפי פלסטינים בלבד".

"סיימנו את עידן אוסלו ונכנסנו לעידן הריאלי", המשיך בנט. "צריך ללמוד לחיות ביחד. אין אהבה גדולה בינינו לבינם, אבל צריך להתמקד מעל הכל בתוך החברה הישראלית, בכלכלה שלנו ובמה שטוב למדינת ישראל".

"ממש לא אויבים". בנט ולפיד, ארכיון (יוסי זמיר)

"כמה שכל תעשיית ה'שלום עכשיו' ירצו, אין מה לעשות. אבו מאזן והפלסטינים לא מכירים בקיום המדינה היהודית בארץ הזאת. צריך פעם אחת להבין את זה", טען בנט. "עכשיו צריך לייצר תקווה לכל המקום הזה שנקרא מדינת ישראל. בנינו מדינה חזקה ונמשיך לבנות מדינה חזקה. האמת, קצת נמאס לי לשמוע כל היום את האיומים שלהם. אפשר להרגיע. כל עוד נהיה בטוחים בעצמנו יהיה בסדר".

בהמשך הריאיון התייחס השר בנט גם ליחסיו העכורים עם מי שכונה עד לא מזמן "אחיו" - שר האוצר ויושב ראש מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד. "לפיד ואני ממש לא אויבים", הבהיר בנט. "אני רואה בו חבר. היחסים שלנו טובים גם אם לפעמים יש מחלוקות. אני חושב שלא נכון לעשות כל מיני כיפופי ידיים, ולא בגלל חוק פונדקאות כן או לא להעביר כספים לבנייה של בתים בישראל כי זה יעד מרכזי. בכלל, לקראת המושב החדש שייפתח אני מציע לכל ראשי המפלגות להוריד את הטונים ולראות איך אנחנו עובדים יחד בשיתוף פעולה בשביל מדינת ישראל".