הפלסטינים: נבחן את יחסינו עם ישראל מהיסוד, התיאום הביטחוני ייפגע

ברשות הפלסטינים מאמצים טון לוחמני יותר בתגובה להחלטת הקבינט על סיום המשא ומתן, ומבהירים כי בין השאר תישקל בחינה מחודשת של היחסים עם ישראל. בכיר פתח ג'יבריל רג'וב: "נבחן את היחסים עם ישראל מהיסוד, גם את הביטחוניים"

אבו מאזן (רויטרס)

אחרי החלטת הקבינט להשעות את המשא ומתן המדיני עם הרשות הפלסטינית בעקבות הפיוס עם חמאס, הזהיר היום (ה') בכיר הפתח ג'יבריל רג'וב מבידוד ישראל מול מנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדברים שאמר הערב לחדשות 2, הבהיר רג'וב כי עיקר המהלך יבוא לידי ביטוי בפן הביטחוני. "הרשות הפלסטינית תבחן את כל האופציות העומדות בפניה, ובהן גם בחינת יחסיה עם ישראל מהיסוד".

התבטאות דומה נשמעה מוקדם יותר מפיו של הממונה על המשא ומתן מטעם הרשות הפלסטינית, סעיב עריקאת. "הפלסטינים שוקלים את כל האופציות לגבי תגובתם", הבהיר עריקאת בריאיון לסוכנות הידיעות AFP. "הפיוס נמצא כעת בעדיפות עליונה עבור העם הפלסטיני". 

עם זאת, ברמאללה היו מי שניסו להרגיע היום את האווירה ואומרים כי שותפות עם חמאס תחייב את הארגון לכל הסכם שיתקבל, וכי הדבר אינו אמור להשפיע על המשך המגעים עם ישראל.

"אבו מאזן כרת ברית עם ארגון טרור" (רויטרס)

בנט: "עם רוצחים לא מדברים"

זמן קצר אחרי כינוס הקבינט, הסביר ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההחלטה שהתקבלה פה אחד. "ממשלת ישראל לא תנהל משא ומתן עם ממשלה פלסטינית שנשענת על החמאס, ארגון טרור הקורא להשמדת ישראל", הצהיר נתניהו.

הוא הדגיש כי ישראל תגיב לצעדים החד-צדדיים של הרשות הפלסטינית בשורת פעולות. "במקום לבחור בשלום אבו-מאזן כרת ברית עם ארגון טרור רצחני שקורא להשמדת ישראל, שאמנתו קוראת למוסלמים להילחם ביהודים ולהרוג אותם", הוסיף.

"חמאס ירה יותר מ-10,000 טילים ורקטות לשטח ישראל והוא לא חדל לרגע מפעולות טרור נגד ישראל", הוסיף ראש הממשלה. "הברית בין אבו מאזן לחמאס נחתמה בזמן שישראל עושה מאמצים לקדם את המשא ומתן עם הפלסטינים".

לדבריו של נתניהו הצטרף גם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. "הקבינט קיבל החלטה מאוזנת ונכונה לנוכח המצב החדש שנוצר", אמר בנט. "אני מגבה את ראש הממשלה שדאג לשמור על האינטרסים הנכונים של הכבוד הלאומי הישראלי וביטחון אזרחי ישראל. עם רוצחים לא מדברים".