נתניהו במתקפת הסברה: "אבו-מאזן עוד יכול להתחרט"

שעות לאחר ההחלטה להשעות את המשא ומתן עם הפלסטינים, יוצא ראש הממשלה נתניהו לבליץ תקשורתי בעולם שבו הוא מבהיר: "נוכל לשוב לתהליך המדיני, אם הפלסטינים ינטשו את הברית עם חמאס"

בליץ תקשורתי בעולם: בעקבות מהלך הפיוס הפלסטיני בין הפתח והחמאס, הודיעה ישראל כי המשא ומתן המדיני מושעה באופן מיידי. לאחר ההחלטה שצפויה להיתקל בקשיים דיפלומטים, יצא ראש הממשלה בנימין נתניהו למתקפת הסברה עולמית, שבמסגרתה הופיע בריאיונות לשורה של כלי תקשורת מובילים בעולם, בהם הבהיר כי ניתן לשוב למסלול לשלום - בתנאי שהפלסטינים יחזרו בהם מהברית עם ארגון הטרור העזתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לרשת NBC האמריקנית אמר ראש הממשלה נתניהו, כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן יכול עוד "לשנות מסלול" בברית החדשה עם חמאס, ואם יעשה כן ישראל תהיה מוכנה להמשיך במשא ומתן כנה. נתניהו הבהיר כי "לא ניתן להמשיך בתהליך המדיני עם ממשלה פלסטינית המגובה על ידי ארגון טרור שהציב לו למטרה להשמיד את מדינת ישראל".

"ההסכם עם חמאס הורג את השלום, אם הברית הזו תתקדם, התהליך המדיני ילך אחורה", הסביר ראש הממשלה. "אבו-מאזן לא יכול להשיג הכל, הוא צריך לבחור: שלום עם ישראל או ברית עם חמאס".

שורה של ריאיונות, נתניהו (AP)

"אבו-מאזן יכול לנטוש את הברית"

נתניהו שב ואמר כי לא מדובר בדרך ללא מוצא. "עדיין יש לו (לאבו-מאזן) הזדמנות לשנות את המסלול ולנטוש את הברית הזאת, אני מקווה שהוא יעשה זאת", הצהיר. "אם נפגוש פרטנר פלסטיני והנהגה פלסטינית שמוכנה ללכת לשיחות שלום כנות, אנחנו נהיה שם, אני אהיה שם".

עוד קודם לכן, בתום דיון שנמשך שעות בקבינט, החליטו השרים כי המשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים - יושעה באופן מיידי, כל עוד נמשך תהליך הפיוס בין פת"ח לחמאס. בנוסף, יוטלו סנקציות כלכליות שונות על הרשות על ידי קיזוז חובות פלסטיניים בגביית כספי המסים.

בתגובה למהלך הישראלי אמר הממונה על המשא ומתן מטעם הרשות הפלסטינית סעיב עריקאת, כי הם "שוקלים את כל האופציות" להמשך הדרך. "ההנהגה הפלסטינית תבחן את כל אפשרויות התגובה להחלטת ממשלת ישראל נגד הרשות הפלסטינית", אמר לסוכנות הידיעות AFP. "הפיוס נמצא כעת בעדיפות עליונה עבור העם הפלסטיני". 

קריסת המשא ומתן המדיני - הסיקור המלא:

רג'וב: "ממשלת האחדות תכיר בישראל"

בעקבות הפיוס הפלסטיני: נתניהו יכנס את הקבינט

אחרי הפיוס: בוטלה פגישת המו"מ

אבו מאזן הציב תנאים להמשך המו"מ

לקראת פירוק? "נעביר את מפתחות הרשות לאו"ם"