גורם פלסטיני: לא נרשמה פריצת דרך בשיחות

פגישה נוספת בין צוותי המו"מ הישראלים והפלסטינים בירושלים, בניסיון להביא להארכת השיחות בין הצדדים, הסתיימה ללא תוצאות – כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP מפי גורם פלסטיני. על פי הדיווח, הפגישה שארכה חמש שעות כללה "דיונים קשים מאוד" ובסופה "לא נרשמה כל פריצת דרך"

עוד פגישה ללא תוצאות. ארכיון (לע"מ)

המשבר במגעים המדיניים נמשך: אמש (ה') נועדו שוב צוותי המו"מ הישראלי והפלסטיני, בתיווכו של השליח האמריקני מרטין אינדיק, בניסיון לגשר על הפערים בין הצדדים ולאפשר את הארכת השיחות, אך הפגישה הסתיימה ללא תוצאות - כך מדווחת סוכנות הידיעות הצרפתית AFP מפי גורם פלסטיני המעורה בפרטי המו"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הגורם, הפגישה בין הצדדים התקיימה בבית מלון בירושלים וארכה חמש שעות. "השיחות היו קשות מאוד", אמר הגורם, "הפער בין הצדדים עדיין גדול ולא נרשמה כל פריצת דרך".

היום צפוי אינדיק להיוועד בנפרד עם הצוות הישראלי והצוות הפלסטיני בניסיון להביא לפתרון המחלוקות בין הצדדים ולהארכת השיחות אל מעבר למועד שנקבע להן תחילה - סוף חודש אפריל.

יסכים להארכת המו"מ? אבו מאזן (רויטרס)

אבו מאזן: אשקול הארכת המו"מ 

אתמול דיווח עיתון "הארץ" כי יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר כי ישקול להאריך את המו"מ בין הצדדים, וזאת בתנאי שחודשי הדיונים הקרובים יוקדשו לשרטוט גבולותיה של מדינה פלסטינית עתידית. על פי הדיווח, אבו מאזן אמר את הדברים לקבוצה של חברי כנסת ישראלים שנועדו עמו אתמול ברמאללה.

שלשום פורסם בחדשות 2 כי ראש השב"כ יורם כהן דורש לגרש 10 מחבלים פלסטינים, שעשויים להשתחרר בעסקה, לשטחי רצועת עזה או לחוץ לארץ - ולא לשחררם לשטחי הגדה המערבית.

קודם לכן גינה אבו מאזן את פיגוע הירי בליל הסדר. "אני מגנה כל פעולת טרור", אמר. למרות זאת, בעקבות הפיגוע בוטלה פגישת המו"מ בין הצדדים שתוכננה להתקיים ביום רביעי.

גורם ישראלי אמר כי "הרשות הפלסטינית היא שאחראית להסתה שהובילה לרצח ושר ההקדשים הפלסטיני, שגינה מוקדם יותר את הפיגוע, הוא אחד המסיתים הראשיים נגד ישראל".