ארה"ב: נקדם הנפקת ויזות לישראלים

בעקבות עלייה של 16% במספר בקשות הוויזה שנדחות על ידי השגרירות האמריקנית, יפעל משרד החוץ של ארה"ב להקל על קבלת האשרה למדינה עבור צעירים מישראל. מחלקת המדינה האמריקנית: "נוצר הרושם שהצעירים הישראלים לא רצויים"

הקלות בקבלת הוויזה. ארכיון (שגרירות ארצות הברית בישראל)

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה אתמול (ה') כי מזכיר המדינה ג'ון קרי הורה על שורת מהלכים, במטרה להקל על קבלת ויזה עבור צעירים ישראלים שמעוניינים להיכנס לארצות הברית. ההודעה האמריקנית מגיעה בעקבות העלייה החדה במספר הבקשות לוויזה של ישראלים, שנדחות על ידי השגרירות האמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי נתונים שנאספו על ידי מחלקת המדינה האמריקנית, בשנת 2006 עמד שיעור הדחיות על 16% בקרב צעירים בין הגילאים 21-26. עד שנת 2009 עלה שיעור הבקשות שנדחו ל-32%. "למרות שמדובר רק בשליש מהפניות שנדחות, העלייה בשיעורן יוצרת את הרושם כאילו צעירים ישראלים אינם רצויים בארצות הברית", נכתב בהודעה מטעם משרד החוץ האמריקני.

"למרות זאת", הוסיפו במחלקת המדינה, "זהו לא המצב. ישראל היא אחת מבנות בריתנו הקרובות ביותר ואנו מברכים על כל מפגש בין ישראלים לאמריקנים, כולל הגעתם של ישראלים לשטחי ארצות הברית".

במשרד החוץ הדגישו כי "ננקוט בצעדים שיקלו על צעירים לקבל ויזה לארצות הברית". בנוסף ציינו שם כי מרבית הדחיות נובעות כחלק ממדיניות ההגירה במדינה, בעקבות הגעתם של צעירים מישראל לעבוד בארצות הברית שלא כחוק.