אורי אריאל: "האיומים לפרוש אינם אובססיה"

לאחר איומי השר בנט לפרוש מהממשלה ותגובת גורמים בליכוד לפיהם יו"ר הבית היהודי לא יממש את איומיו, אמר הבוקר שר השיכון אורי אריאל כי לא מדובר באובססיה של המפלגה. "לא נשב בממשלה בכל מחיר", הבהיר אריאל

"לא אובססיה". אריאל (אורי אריאל)

לאחר האיומים בפרישה מהממשלה של שר הכלכלה נפתלי בנט והתגובה הצוננת של גורמים בליכוד, מספר 2 בבית היהודי, שר השיכון אורי אריאל, טוען כי לא מדובר באובססיה. "פרישה מהממשלה היא אופציה ולא אובססיה", אמר אריאל הבוקר (ו'). "נדבר על כך במהלך היום כדי לבחון היכן אנחנו עומדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר אריאל הוסיף כי "המציאות שנקלענו אליה היא רחוקה מדעתנו. אמרנו את זה לראש הממשלה מספר פעמים בשבועיים האחרונים אבל היות והמו"מ מתחדש בתנאים יותר גרועים, אנו בוחנים את דרכינו ולא נהיה מוכנים לשבת בממשלה בכל מחיר".

בעקבות הצהרתו של יו"ר המפלגה, לפיה חבריו יפרשו מהממשלה אם ישוחררו אסירים ערבים ישראלים, חברי הבית היהודי מקיימים ישיבת סיעה דחופה. בשלב זה ישנם חילוקי דעות על המשך הדרך של הבית היהודי בממשלה וחברי הכנסת דנים במצב.

דבריו של אריאל מגיעים לאחר שאמש הודיע בנט כי מפלגתו תפרוש מהממשלה אם ישוחררו ערבים ישראלים במסגרת הפעימה הרביעית. "מדובר בכניעה לסחטנות ולטרור", התריע בנט. "במידה ותבוא בפני הממשלה הצעה לשחרור רוצחים ישראליים, הבית היהודי תתנגד להצעה. במידה וההצעה תעבור - הבית היהודי תפרוש מהממשלה שמשחררת רוצחים בעלי אזרחות ישראלית. עד כאן".

מאיים לפרוש. בנט (יונתן סינדל, פלאש 90)

בעקבות דבריו של בנט אמרו גורמים בליכוד כי "אופייני לבנט להשמיע איומים שהוא יודע שלא יצטרך לממש. אנחנו לא מחזיקים אף אחד בכוח".