איך אומרים לייק בסינית? פרס פתח עמוד ברשת החברתית "ווייבו"

במהלך ביקורו של נשיא המדינה בבייג'ין, השתתף פרס בהשקת עמודו הרשמי ברשת החברתית הסינית, שבה חברים עשרות מיליוני בני אדם. תוך דקות מרגע פתיחתו של העמוד הוא זכה ל-50 מיליון כניסות של גולשים. פרס כתב לעוקביו: "מצפה לפגוש אתכם בעמוד שלי"

אם אתם עוד לא מכירים את הרשת החברתית הסינית "ווייבו", כנראה שאתם לא צעירים ועדכניים כמו נשיא המדינה שמעון פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת ביקורו בסין פתח הנשיא חשבון על שמו ברשת החברתית המקבילה לפייסבוק, והפך בכך למנהיג הזר הראשון שנרשם לאתר. פרס כתב בסטטוס הראשון שלו כי הוא "נרגש ושמח מאוד להיות חלק ממשפחת ווייבו הסינית. אני מצפה לפגוש אתכם בעמוד שלי לדבר ישירות עם העם הסיני ובעיקר עם הדור הצעיר ולקדם את יחסי ישראל וסין".

ברשת החברתית המובילה בסין מתפרסמים למעלה מ-2.8 מיליארד פוסטים מדי חודש וחברים בה מאות מיליוני דוברי השפה הסינית. על פי מיטב המסורת הסינית, נדרש הנשיא יחד עם סגן נשיא החברה להכות בפעמון סיני ענק במעמד השקת העמוד, כשמאות עובדים מנופפים מהצד בדגלי ישראל וסין. דקות מרגע פתיחת החשבון נכנסו לעמוד של הנשיא פרס למעלה מ-50 מיליון גולשים.

הנשיא באירוע ההשקה (עמוס בן-גרשום/ לע"מ)

פרס קיים שיחת וידיאו עם הגולשים

סגן נשיא חברת "סינה-ווייבו" אמר כי מדובר באירוע תקדימי בסין, ובהשקת עמוד הוויבו הגדולה ביותר שנערכה במדינה. הוא ציין כי מיליוני גולשים הפנו שאלות לנשיא הישראלי והתעניינו לשמוע על מדינת ישראל דרך הרשת החברתית המצליחה. מיד בתום האירוע קיים הנשיא באולפני החברה שיחת וידאו עם הגולשים, כשלצידו יושבים הבלוגרים המובילים ביותר בסין, להם מיליוני עוקבים.

בהמשך, התייחס הנשיא גם לתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים, אשר מעורר עניין רב בקרב הציבור הסיני ואמר: "שני העמים ישראל והפלסטינים רוצים לחיות בעצמאות ובמדינות נפרדות ועלינו לכבד זאת. אני מקווה כי תהליך השלום בין העמים יישא פרי ונוכל לחיות זה לצד זה יהודים ופלסטינים בידידות".

מרגע השקת העמוד, נערכים בבית הנשיא בשיתוף עם שגרירות ישראל בבייג'ין לתעד ברשת החברתית הסינית את פעילותו של הנשיא ואת פעילותה של מדינת ישראל 24 שעות ביממה, באמצעות העלאת תמונות, פוסטים ושיתופים, שיתורגמו לסינית.