המשבר במו"מ: הצוותים נפגשו שוב

על סיפו של פיצוץ, נציגי ישראל והפלסטינים נפגשו שוב יחד עם המתווך האמריקני מרטין אינדיק. היום צפוי אבו מאזן לנאום בפני הליגה הערבית, לאחר שהפלסטינים הגישו בקשה לכינוס חירום של מדינות ערב

לבני ועריקאת (AP)

צוותי המשא ומתן של ישראל והפלסטינים נפגשו אמש (ב') על רקע המשבר בשיחות בשבוע שעבר. הצוותים נפגשו יחד עם השליח האמריקני למזרח התיכון מרטין אינדיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום צפוי יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן להשתתף בפסגת הליגה הערבית, שכונסה לאור בקשה מיוחדת שהגישו הפלסטינים.

שלשום נערכה פגישה שלישית במספר בין נציגים מישראל ומהרשות הפלסטינית עם המתווך מרטין אינדיק, פגישה שנועדה לנסות ולהציל את השיחות שעלו על שרטון במהלך השבוע שעבר. גורמים פלסטינים דיווחו לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי לא הושגה התקדמות משמעותית.

כינס את הליגה הערבית. אבו מאזן (AP)

"המשבר נמשך, ובמהלך כל הפגישה הישראלים איימו בסנקציות על הפלסטינים, ולכן לא נמצא פתרון", טען בכיר פלסטיני שסיכם את הפגישה שנערכה שלשום בין הצדדים. עם זאת, גורמים אחרים טענו כי השיחות הליליות התקיימו באווירה טובה.

גורם ישראלי המקורב למגעים ציין כי אפילו מזכיר המדינה קרי, שידוע בנחישותו ועקשנותו בנושא, מפגין סימני ייאוש. "השיחות כפי שהיו לפני כמה שבועות כבר לא רלבנטיות יותר", טען המקור האנונימי, שהעריך כי ישראל מתכוונת לחזור למצב המדיני שהיה לפני שהחלו השיחות הישירות בין הצדדים, לפני כתשעה חודשים. "אנחנו מזהים קרירות רצינית בדרך שהאמריקנים מתייחסים למו"מ, והקרי של היום הוא לא הקרי של לפני מספר שבועות".