אירן: "ההפחדות של נתניהו לא ימנעו הסכם"

שר החוץ זריף מתח ביקורת על נאומו הצפוי של רה"מ בקונגרס והאשים כי "באמצעות הפחדות, תעמולה ויצירת אווירה שגויה גם בתוך מדינות אחרות, ישראל מנסה למנוע שלום". הוא הדגיש: "הניסיונות האלו הם לחינם, אסור שיפגעו בהסכם המתגבש"

שר החוץ של אירן מוחמד זריף התייחס היום (שבת) לנאומו הצפוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקונגרס האמריקני ואמר כי ההפחדות שלו לא יעצרו את אירן והמעצמות מלהגיע להסכם לגבי תכנית הגרעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"באמצעות הפחדות, תעמולה ויצירת אווירה שגויה גם בתוך מדינות אחרות, ישראל מנסה למנוע שלום", אמר זריף לכתבים במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם עמיתו האיטלקי פאולו ג'נטילוני. "אני מאמין שהניסיונות האלו הם לחינם ואסור שיפגעו בגיבוש הסכם הגרעין".

שר החוץ האירני הוסיף כי "נתניהו מתנגד לכל פתרון ונאומו המתוכנן בקונגרס מסמל את הניסיון שלו לפברק משבר כדי לכסות על המציאות באזור - כולל הכיבוש והדיכוי של העם הפלסטיני".

בכיר בממשל אובמה: על נתניהו לספק חלופות להסכם

וגם בארה"ב נמשכת הביקורת על נתניהו לקראת הנאום הצפוי בקונגרס בשבוע הבא. אמש אמר בכיר בממשל כי "האתגר בעניין המשא ומתן עם אירן הוא דווקא עבור המבקרים את ההסכם, בהם גם ראש הממשלה נתניהו. עליו לספק חלופות אפשריות להסכם, שגם יוכיחו כי הן משפיעות על התקדמות תכנית הגרעין בצורה טובה יותר".

לדברי הבכיר, בשבועות האחרונים חלה התקדמות משמעותית בשיחות הנערכות בז'נווה, אך לדעתו הצדדים לא צפויים לחתום על הסכם בשבוע הבא - בעת ביקורו של נתניהו בוושינגטון. "נותרו קשיים רבים בדרך להסכם שיוביל לריסון תכנית הגרעין האירנית בתמורה להקלה בסנקציות על הרפובליקה האסלאמית", הוא הדגיש.