המגעים נמשכים: מפגש נוסף היום

ארה"ב מסרבת לוותר על המשא ומתן: בהודעה רשמית מטעם מחלקת המדינה האמריקנית נאמר כי השיחות בין ישראל לפלסטינים היו מועילות ורציניות. "המגעים יימשכו היום, הצדדים ייפגשו פעם נוספת", נכתב

מפגש נוסף, לבני ועריקאת (AP)

לאחר סוף שבוע רווי בחילופי האשמות ואפילו איומים בנטישת התהליך המדיני בין הישראלים לפלסטינים, בוושינגטון מנסים לשדר "עסקים כרגיל", וטוענים כי למרות המשבר המשא ומתן צפוי להימשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנשי המו"מ הישראלים והפלסטינים נפגשו אמש כדי לדון בדרכים להתגבר על המשבר בשיחות" אמרה דוברת משרד המדינה ג'ין סאקי, "הפגישה הייתה רצינית ומועילה ושני הצדדים ביקשו שארצות הברית תכנס פגישה נוספת היום בהמשך למאמצים".

אמש נערכה פגישה שלישית במספר בין נציגים מישראל ומהרשות הפלסטינית עם המתווך מרטין אינדיק, פגישה שנועדה לנסות ולהציל את השיחות שעלו על שרטון במהלך השבוע שעבר. גורמים פלסטינים דיווחו לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי לא הושגה התקדמות משמעותית.

"המשבר נמשך, ובמהלך כל הפגישה הישראלים איימו בסנקציות על הפלסטינים, ולכן לא נמצא פיתרון", טען בכיר פלסטיני שסיכם את הפגישה השנייה בין הצדדים תוך 48 שעות. עם זאת, גורמים אחרים טענו כי השיחות הליליות התקיימו באווירה טובה.

גורם ישראלי המקורב למגעים טען כי אפילו מזכיר המדינה קרי, שידוע בנחישותו ועקשנותו בנושא, מפגין סימני התייאשות: "השיחות כפי שהיו לפני כמה שבועות כבר לא רלבנטיות יותר", טען המקור האנונימי, שהעריך כי ישראל מתכוונת לחזור למצב המדיני שהיה לפני שהחלו השיחות הישירות בין הצדדים, לפני כתשעה חודשים. "אנחנו מזהים קרירות רצינית בדרך שהאמריקנים מתייחסים למו"מ, והקרי של היום הוא לא הקרי של לפני מספר שבועות".