ליברמן: "מעדיף בחירות על שחרור אסירים"

הולכים לבחירות? אחרי משנה מאז כינון ממשלת נתניהו השלישית ועל הרקע המשבר במשא ומתן, שר החוץ אביגדור ליברמן מזכיר לראשונה את האפשרות של הליכה לבחירות. לדבריו, אפשר לבצע את עסקאות האסירים כמתוכנן, אבל ניתן גם ליצור קואליציה חדשה או ללכת לבחירות. "אני מעדיף בחירות חדשות", הצהיר

לראשונה מאז כינון הממשלה הנוכחית, כשברקע נדון מחירו של המשך המשא ומתן, חבר מרכזי בקואליציה מתבטא בעד הליכה לבחירות. שר החוץ אביגדור ליברמן אמר בכנס "ג'רוזלם פוסט" כי הוא מעדיף את האפשרות של הליכה לבחירות על פני שחרור האסירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כיום יש שלוש אפשרויות", פירט ליברמן. "הראשונה, לחזור לעסקת החבילה לשחרור טרוריסטים; השנייה, קאוליציה חדשה; והשלישית היא בחירות חדשות. האפשרות הראשונה והשנייה הן לא באמת אפשרויות. אני מעדיף בחירות חדשות על עסקה הכוללת שחרור טרוריסטים או הקמת קואליציה חדשה".

עם זאת, ליברמן תמך בהמשך המשא ומתן עם הפלסטינים. "למרות הצעד החד-צדדי שנקטו הפלסטינים בהגשת הבקשות לאו"ם, אני מוכן להמשיך ולדון איתם", אמר ליברמן בנאומו. "הגישה העולמית כלפי ישראל היום היא שלא מקובל להיות אנטישמי אך מאוד מקובל להיות אנטי ישראלי".

רה"מ: "צעדים חד-צדדיים ייענו בצעדים חד-צדדיים"

מוקדם יותר הבוקר התייחס למשבר בשיחות עם הפלסטינים גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "צעדים חד-צדדיים ייענו בצעדים חד-צדדיים מצידנו", אמר נתניהו. "האיומים של הפלסטינים לפנות לאו"ם לא ישפיעו עלינו".

לדברי ראש הממשלה, ישראל מוכנה להמשיך את המשא ומתן, "אך לא בכל מחיר". נתניהו ציין את המאמצים הישראלים במשא ומתן. "לאורך השיחות ביצענו צעדים קשים והפגנו נכונות להמשיך ולבצע צעדים לא קלים גם בחודשים הבאים במטרה לייצר מסגרת שתאפשר לשים קץ לסכסוך", אמר. "דווקא ברגע שבו עמדנו להתכנס לאותה מסגרת המשך במשא ומתן - מיהר אבו מאזן להצהיר שהוא לא מוכן אפילו לדון בהכרה בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. הוא עשה זאת למרות שהוא יודע שלא יהיה שום הסכם בלי הכרה במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

נתניהו המשיך לתקוף את הרשות על צעדו של אבו מאזן בשבוע שעבר. "לצערי, בהמשך, מיהרה ההנהגה הפלסטינית באופן חד-צדדי להצטרף ל-14 אמנות בינלאומיות", הזכיר. "בכך הפרו הפלסטינים באופן מהותי את ההבנות שהושגו במעורבות אמריקנית. לפלסטינים יש הרבה מה להפסיד ממהלך חד-צדדי כזה. הם ישיגו מדינה רק במשא ומתן ישיר ולא בהצהרות ריקות מתוכן".