עוד פגישה: מאמץ נוסף למנוע את פיצוץ השיחות בין ישראל לפלסטינים

היום תיערך פגישה שלישית בין צוותי המו"מ של ישראל והפלסטינים, בנוכחותו של השליח האמריקני מרטין אינדיק. מדובר בניסיון נוסף למנוע את פיצוץ השיחות, זאת לאחר שבשבוע שעבר בוטלה הפעימה ה-4 לשחרור האסירים ואבו-מאזן חתם על בקשות הצטרפות לאמנות בינלאומיות

השיחות ישובו למסלולן? לבני, עריקאת וקרי (AP)

מאמץ נוסף למנוע את קריסת השיחות: צוותי המשא ומתן של ישראל והפלסטינים ייפגשו היום (א') בנוכחותו של השליח האמריקני, מרטין אינדיק. מדובר בניסיון נוסף למנוע את פיצוץ שיחות השלום בין הצדדים לאחר שעלו על שרטון במהלך השבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מקורות המקורבים לצוות המשא ומתן הפלסטיני, אישרו את הדברים ואמרו כי הישראלים והפלסטינים יערכו היום פגישה שלישית עם השליח האמריקני במטרה להציל את השיחות. מדובר בפגישה השנייה בתוך 48 שעות, שנועדה לצנן את האווירה המתוחה בין הצדדים.

גורם פלסטיני בכיר אמר לסוכנות הידיעות "מען" כי "וושינגטון עושה מאמצים רבים כדי לגשר על הפערים בין שני הצדדים ולמנוע את קריסת תהליך השלום, בכך שהיא שולחת את אינדיק להיפגש שוב ושוב עם הצדדים כדי להחליף רעיונות". הגורם הוסיף כי הממשל האמריקני לא מעוניין לאבד את תפקידו כמתווך במשא ומתן בין המדינות.

מזכיר המדינה קרי לא אומר נואש

ממשיך במאמציו. מזכיר המדינה קרי (AP)
מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שהקדיש מאמצים רבים בשנה האחרונה לקידום הסכם מדיני בין ישראל לפלסטינים, אמר שלשום כי "יש גבול למידת האנרגיה והזמן שארה"ב יכולה להשקיע בשיחות". הוא הוסיף כי יש לבחון את היתכנותו של הסכם בין הצדדים. עם זאת, נראה כי לפי שעה המאמצים האמריקניים נמשכים.

המגעים בין הצדדים הגיעו למבוי סתום בשבוע שעבר לאחר שישראל סירבה להוציא לפועל את הפעימה הרביעית לשחרור האסירים. כתשובה לכך, אבו-מאזן חתם על 15 בקשות להצטרפות לאמנות בינלאומיות. אבו-מאזן סירב לבקשתו של קרי לחזור בו מפנייתו ואילו רה"מ נתניהו התעלם מהבקשות להימנע מלנהוג מידה כנגד מידה כלפי פעולות הרשות.

חילופי האשמות מבית ומבחוץ

ההוכחה - על אבו מאזן. לבני, אמש (חדשות 2)
הממונה על השיחות מטעם ישראל שרת המשפטים ציפי לבני, התארחה אתמול (ש') באולפן "פגוש את העיתונות" והתייחסה לקריסת המגעים. היא הטילה אחריות על הפלסטינים באומרה ש"אבו-מאזן צריך להוכיח שהוא פרטנר אמיתי לשלום" והאשימה את מפלגת הבית היהודי כי פעלו להכשיל את השיחות.

תגובת הפלסטינים לא איחרה להגיע ודובר הרשות נביל אבו-רודיינה השיב לדבריה של לבני: "לבני יודעת היטב כי עבאס היה בעבר ועדיין מחויב למשא ומתן אמיתי ורציני שיביא לשלום צודק וכולל ולסיום הכיבוש". במפלגת הבית היהודי תקפו את לבני ואמרו כי היא מאשימה אותם בכישלונותיה שלה. " לבני נכשלה כישלון חרוץ במו"מ", מסרו אנשיו של השר אריאל.