דיווח: לבני ועריקאת שוחחו 5 שעות

ישראל רוצה להראות את רצינותה? תחנת אלמיאדין דיווחה כי צוותי המשא ומתן הישראלים והפלסטינים נועדו למשך חמש שעות יחד עם מרטין אינדיק. על פי הדיווח, הפגישה אירעה בשעות הלילה הרחק מעיני התקשורת

ניסיונות שכנוע. עריקאת, לבני ומולכו, ארכ (לע"מ)

צוותי המשא ומתן הישראלים והפלסטינים נפגשו עם מרטין אינדיק במהלך הלילה שבין שישי לשבת למשך חמש שעות - כך דווח הבוקר (שבת) בתחנת אלמיאדין. על פי הדיווח, הצדדים נפגשו על מנת לגבש תוכנית פעולה להחייאת תהליך השלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הפגישה, שנועדה להתקיים הרחק מעיני התקשורת, הציגה ראש הצוות הישראלי השרה ציפי לבני, ואיתה יצחק מולכו, הצעות לפלסטינים על מנת להחיות את התהליך. נציגי הפלסטינים בפגישה היו עריקאת ומאג'ד פראג'.

הפגישה עסקה בניסיונות של הישראלים לשכנע את הצד הפלסטיני להאריך את המשא ומתן ולא "לפוצץ" אותו, במטרה להוכיח כי השיחות רציניות. עוד נמסר בדיווח כי שר החוץ האמריקני ג'ון קרי עשוי לחזור לרמאללה בקרוב על מנת לפגוש את אבו מאזן. למרות זאת, עדיין אין כל דיווח מדויק על מועד הגעתו של קרי לאזור.

"נתניהו לא קיים את ההסכם איתנו, זכותנו לפנות לאו"ם"

הבכיר הפלסטיני ג'יבריל רג'וב התייחס אמש (ו') למשבר שאליו נקלע המשא ומתן בין ישראל ובין הפלסטינים והפנה אצבע מאשימה לעבר ישראל, שלטענתו אחראית לכישלון השיחות. "נתניהו לא קיים את ההסכם, זכותנו לפנות לאו"ם", אמר רג'וב בריאיון לתכנית "אולפן שישי".

"היה הסכם לשחרור 104 אסירים פלסטינים ברשימה שאושרה על ידי ממשלת ישראל", אמר רג'וב. "מי שלא קיים את ההסכם זה הצד הישראלי. אנחנו לא הזנחנו את שולחן המשא ומתן, התחייבנו להמשיך לדון תשעה חודשים. היה ברור שאם הצד הישראלי לא מקיים את חלקו אז אנחנו פונים למוסדות האו"ם".

לטענת רג'וב, ראש הממשלה בנימין נתניהו אחראי באופן אישי לפיצוץ המגעים. "אנחנו לא מבקשים עסקה שונה, אלא שיתקיים ההסכם שנקבע", הבהיר. "יש לנו אחריות מוסרית לגבי חיילינו. ראש ממשלת ישראל היה צריך לקיים את ההסכם. ערבי ישראלי או לא - אלה היו חלק מההסכמות ואנחנו לא מפקירים אף אסיר. קיומה של מדינה פלסטינית לצד ישראל זו הדרישה. סיום הסכסוך וסיום הדרישות".

"אנחנו שמונה חודשים בתוך השיחות ומר נתניהו מנהל את הסכסוך ולא רוצה לפתור אותו", ציין רג'וב. "פתרון הסכסוך נמצא בידיה של ממשלת ישראל, אנחנו רוצים לשים קץ לכיבוש. במקום לנהל איך לסיים את הכיבוש הוא מדבר על כן מדינה יהודית או לא מדינה יהודית".