אובמה: "יש לי רק הערכה לפועלו של קרי"

נשיא ארה"ב ברק אובמה דוחה את הביקורת נגד מזכיר המדינה שלו ג'ון קרי בנוגע לאופן בו הוא מנהל את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. בפגישה של הקבינט הביטחוני של ארה"ב אמר אובמה כי הוא מלא בהערכה לאופן שבו מנהל קרי את המו"מ, כך סיפר מקור בכיר בבית הלבן לעיתון "הניו יורק טיימס"

נשיא ארה"ב ברק אובמה. ארכיון (AP)

נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס היום (ש') לביקורת המוטלת על מזכיר המדינה שלו ג'ון קרי. למרות שרבים מבקרים את האופן שבו מנהל קרי את המשא ומתן בין ישראל לארה"ב, גורם בכיר בממשל האמריקני סיפר לעיתון "הניו יורק טיימס", כי אובמה מלא הערכה לפועלו של קרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רואה ציטוטים של מקורות רשמיים בנוגע לאופן שבו קרי מנהל את הליך השלום במזרח התיכון", ציטט המקור את דבריו של אובמה מתוך דיון שהתקיים בבית הלבן. "אבל אני המקור הרשמי הבכיר ביותר, ויש לי רק הערכה לאופן שבו ג'ון קרי מנהל את המו"מ".

לאחר שמונה חודשים בהם ג'ון קרי ניהל את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, השבוע הוא הראה סימנים ראשונים של שבירה. "יש גבול לזמן ולמאמץ שארה"ב מוכנה להשקיע בהליך, אם הצדדים לא מוכנים לבצע את הצעדים הנחוצים כדי להתקדם", אמר קרי במהלך ביקור שקיים במרוקו.

ג'ון קרי. קרוב להתייאש? (AP)

את השבוע סיכם קרי כ"בדיקת מציאות", לכל הליך השלום. קרי צפוי לחזור לארה"ב כדי להתייעץ עם הנשיא אובמה בנוגע למקום שעל ארה"ב לקחת במשא ומתן הישראלי פלסטיני.