יועצו לשעבר של אובמה: "שפל ביחסים בין ישראל לארה"ב"

דניס רוס, שייעץ בעבר לנשיא אובמה, טוען כי נאומו הצפוי של נתניהו בקונגרס האמריקני היא טעות שעלולה להחמיר את משבר האמון בין המדינות. "חברי קונגרס מרגישים שהם צריכים לבחור בין נשיא ארה"ב לראש ממשלת ישראל. זו נקודת שפל ביחסים", אמר בריאיון לחדשות 2

דניס רוס, מי ששימש בעבר כיועצו של נשיא ארה"ב אובמה לענייני אירן וישראל, הביע דאגה בנוגע למשבר האמון בין וושינגטון לירושלים ערב נאומו של ראש הממשלה נתניהו בפרלמנט האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כבר היו בעבר מקרים של נשיאים וראשי ממשלה שלא הסתדרו זה עם זה, אבל אני חושש שזו בהחלט מנקודות השפל ביחסים", אמר רוס בריאיון ל"אולפן שישי". "חשוב שהיחסים בין המדינות יהיו יציבים וחשוב שלא ייעשו נחלת הדמוקרטים או הרפובליקנים".

דניס רוס הוסיף ואמר כי הוא סבור שההתעקשות של נתניהו לנאום בקונגרס היא טעות אסטרטגית: "אין לי בעיה שנתניהו יבטא את השקפותיו, אבל הוא יכול לכנס ישיבה עם כל אחד מבתי הקונגרס ולוודא שכולם ישמעו את ההשקפות שלו".

"נתניהו עושה טעות", דניס רוס (רויטרס)

"במצב בנוכחי רבים מחברי הקונגרס מרגישים שהם צריכים לבחור בין נשיא ארצות הברית לראש ממשלת ישראל, והמשבר האמיתי באמון בין ארה"ב וישראל מדאיג אותי", הוסיף.

בהמשך דבריו התייחס דניס רוס לטענותיו של נתניהו על ההסכם המסוכן המתגבש עם אירן ואמר כי עדיין אין הסכם ולכן אין ממש בטענות של ראש הממשלה. "מכיוון שאין הסכם אנחנו לא יודעים מהו יכלול, אבל אנחנו שומעים את הדיווחים על המתווה שעשוי להתגבש וממנה עולה שבהחלט יהיה פיקוח על תכנית הגרעין וככל הנראה יתקיימו ביקורות בכל מקום ובכל עת באתרים מוצהרים ולא מוצהרים".