הפרלמנט האיטלקי הכיר סמלית בפלסטין

רוב גדול בפרלמנט האיטלקי תמך בהחלטה הקוראת לממשלה להכיר במדינה פלסטינית. 300 חברי פרלמנט תמכו בהצעה שהועלתה על ידי מפלגת ראש הממשלה האיטלקי. הצעד הסמלי לא צפוי להשפיע על מדיניות הממשלה, אולם הוא מצטרף לשורה של מדינות הלוחצות על ישראל לשוב למו"מ עם הפלסטינים

מפלגתו תמכה בהצעה. רנצי (רויטרס)

נמשכת התמיכה האירופית בהכרה במדינה פלסטינית: הפרלמנט האיטלקי תמך היום (שישי) ברוב קולות בהחלטה בלתי מחייבת הקוראת לממשלת איטליה להכיר במדינה פלסטינית. 300 חברי פרלמנט תמכו בהצעה שהועלתה לדיון על ידי מפלגתו של ראש הממשלה מתאו רנצי, לעומת 45 בלבד שהתנגדו לה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעד אמנם נחשב לסמלי בלבד והוא לא צפוי להשפיע על מדיניות הממשלה האיטלקית, אולם הוא מסמל את התסכול האירופי הגובר מהקיפאון המדיני בשיחות בין ישראל לפלסטינים.

זוכה לתמיכה איטלקית. אבו מאזן (רויטרס)

מאז כישלון סבב השיחות האחרון בין הצדדים שהסתיים ללא הצלחה באפריל 2014, הגבירו מדינות רבות באירופה את הביקורת שלהן כלפי ישראל. איטליה אמנם נחשבת לידידה קרובה של ישראל, אבל ניכר שהביקורת הבינלאומית עולה גם בקרב נבחרי הציבור שם.

מרבית ממשלות אירופה תומכות בעמדת ארה"ב וישראל לפיה יש לחתור לפתרון של שתי מדינות באמצעות משא ומתן בלבד. אלא שבחודשים האחרונים התקבלו באירלנד, בריטניה, ספרד, צרפת ושבדיה, החלטות הקוראות להכרה במדינה פלסטינית.