‫"מצפים שארכין ראש בפני הסכם רע?"‬

בריאיון ל"קול ברמה" התייחס ראש הממשלה נתניהו לנאום בקונגרס ("מערכת היחסים עם ארה"ב חזקה דיה"), לסקרים ("אין שום ביטחון שהליכוד ירכיב הממשלה הבאה") ולפרשות האחרונות ("לאף אדם לא קל לעמוד במתקפות")‬

ראש הממשלה נתניהו (צילום: תמר מצפי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין היום (שישי) לתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה", וטען כי נאומו הצפוי בפני הקונגרס האמריקני הוא "לגיטימי ומתחייב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני יוצא לארה"ב כדי לנסות לעצור הסכם מתגבש ומסוכן למדינת ישראל", אמר ראש הממשלה. "זוהי חובתי כראש ממשלת ישראל לעשות כל ביכולתי על מנת לשכנע את הגוף היחיד שאולי ימנע את ההסכם הזה".

נתניהו נתן דעתו לכך שהנאום הצפוי עלול לחבל ביחסי ישראל-ארה"ב, אך טען כי הקשר בין המדינות חזק מספיק כדי לשרוד חילוקי דעות שכאלה: "אני מכבד את הנשיא אובמה ומעריך את היחסים האסטרטגיים, אבל כשיש עניין שיכול להעיב על עצם קיומנו ולסכן את עתידנו, חובתי להתייצב אל מול העמדה אמריקנית".

"מערכת היחסים חזקה, נתגבר על חילוקי הדעו (AP)

"אני חושב שמערכת היחסים חזקה כדי להתגבר על חילוקי הדעות אך מדינת ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה שיהיו לאירן פצצות אטום - זה הרבה יותר מסוכן למדינת ישראל מחילוקי דעות כאלה ואחרים. למה מצפים - שארכין ראש ואקבל הסכם מסוכן?".

"לא קל לעמוד מול המתקפה הבלתי צודקת עליי ועל משפחתי"

ראש הממשלה התייחס בקצרה גם לפרשיות האחרונות שנקשרו בשמו ובשם משפחתו ואמר כי מדובר במתקפה מתוכננת: "מפילים הכפשות עליי ועל משפחתי וזה לא קל לאף בן אדם לעמוד מול מתקפה כל כך אכזרית, מרושעת ובלתי צודקת. יש אינטרסים גדולים שעומדים מאחורי מסע ההכפשות המתוזמן כמה שבועות לפני הבחירות".

"צריך להסיר את הסנקציות הפליליות". הפגנו (צילום: אייל בן יעיש)

לקראת היום שאחרי הבחירות סימן נתניהו את שותפיו הטבעיים להרכבת הממשלה, אך הבהיר כי הוא כלל לא בטוח שהמלאכה תוטל עליו. "אין שום ביטחון שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה, זה לא מובן מאליו", אמר ראש הממשלה. "בהינתן שהדבר הזה יוטל עליי אפנה לשותפים הטבעי שלנו - הבית היהודי, המפלגות החרדיות, כחלון וליברמן".

בסיום דבריו התחייב נתניהו למאזינים החרדים כי יפעל כדי להסיר את הסנקציות הפליליות על בני ישיבות - החלטה שנכפתה עליו, לדבריו, על ידי "יש עתיד": "יהודי לא צריך ללכת לבית סוהר על לימוד תורה בשום מקום בעולם, ובוודאי לא במדינתו".