עוד סימן לשחרור קרוב? פולארד ויתר על שימוע בכלא

בעוד שבישראל וברשות מנסחים את ההסכם לשחרור מאות אסירים, הארכת המו"מ ושחרור המרגל היהודי, מגיע עוד סימן אפשרי לכך שגם האחרון נערך לשחרור. חברה בוועדת השחרורים בארה"ב: הוא לא הגיע לשימוע שנקבע להיום

מתכונן לשחרור? פולארד, ארכיון (רויטרס)

מעביר מסר? חברה בוועדת השחרורים בארצות הברית אמרה כי המרגל ישראלי ויתר על שימוע בעניינו שתוכנן להיערך היום (ג') - כך דווח בסוכנות הידיעות AP.  על פי הדיווח, הדיון אמור היה להיערך בכלא הפדרלי בבאטנר שבצפון קרוליינה, וכי פולארד הכלוא שם אמור היה להתייצב לדיון. מנהל ועדת השחרורים סטפן האסק סירב למסור פרטים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה, הוויתור על השימוע בוועדת השחרורים נובע מהדיונים הדיפלומטיים בין ארצות הברית וישראל על שחרורו האפשרי של פולארד במסגרת המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

מוקדם יותר היום דיווח העיתון הפלסטיני "אל-קודס" דיווח אחר הצהריים מפי גורם פלסטיני כי הושגה הסכמה עקרונית בין הצדדים לגבי ביצוע הפעימה הרביעית של שחרור האסירים הפלסטינים. על פי הדיווח, האסירים ישוחררו בתוך 48 ובתמורה ישוחרר המרגל היהודי.

לדיווח אין אישור מכל מקור ישראלי. במקביל, דיווחה רשת CNN דיווחה כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי צפוי לחזור מחר לביקור בירושלים ורמאללה במסגרת הניסיון לשקם את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

נתניהו עדכן השרים בפרטי העסקה

קודם לכן עדכן ראש הממשלה בנימין נתניהו את השרים בפרטי העסקה הנרקמת בין ישראל הפלסטינים וארה"ב, שלפי הדיווחים תכלול שחרור של עוד 400 אסירים פלסטינים, שחרור של המרגל היהודי לאחר 28 שנים בכלא האמריקני והקפאה חלקית של הבנייה בשטחים.

‫גורם ישראלי המעורה בשיחות על העסקה המתגבשת אמר לחדשות 2 Online כי ג'ונתן פולארד ישוחרר עוד לפני ליל הסדר וכי הוסכם שהמשא ומתן יימשך אל תוך שנת 2015. לדבריו, מאות האסירים הפלסטינים שישוחררו לא יהיו עם "דם על הידיים", אלא כאלה שיתרת עונש המאסר שלהם יחסית קצרה ובהם גם נשים ונערים.

הוא הסביר שלא תהיה הקפאה מלאה של הבנייה ביהודה ושומרון ותימשך בנייה של מכרזים שכבר יצאו לדרך, בנייה פרטית ובנייה של מוסדות ציבור. זאת, לאחר שבישראל סירבו לתביעה הפלסטינית להקפאה מלאה. למעשה, מדובר לטענתו, בעיקר בריסון המכרזים הממשלתיים לבנייה בשטחים.