דיווח פלסטיני: "הושגה הסכמה עקרונית על שחרור האסירים"

גורם פלסטיני אמר לעיתון הפלסטיני "אל-קודס" כי הפעימה הרביעית תצא לדרך בתוך 48 שעות. לדיווח אין אישור ממקורות ישראליים. במקביל, דיווחה רשת CNN כי מזכיר המדינה האמריקני קרי ישוב לאזור כבר מחר

ארכיון (AP)

העיתון הפלסטיני "אל-קודס" דיווח אחר הצהריים (ג') מפי גורם פלסטיני כי הושגה הסכמה עקרונית בין הצדדים לגבי ביצוע הפעימה הרביעית של שחרור האסירים הפלסטינים. על פי הדיווח, האסירים ישוחררו בתוך 48 ובתמורה ישוחרר המרגל היהודי ג'ונתן פולארד. לדיווח אין אישור מכל מקור ישראלי. במקביל, דיווחה רשת CNN דיווחה כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי צפוי לחזור מחר לביקור בירושלים ורמאללה במסגרת הניסיון לשקם את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום עדכן ראש הממשלה בנימין נתניהו את השרים בפרטי העסקה הנרקמת בין ישראל הפלסטינים וארה"ב, שלפי הדיווחים תכלול שחרור של עוד 400 אסירים פלסטינים, שחרור של המרגל היהודי לאחר 28 שנים בכלא האמריקני והקפאה חלקית של הבנייה בשטחים.

ג'ונתן פולארד (AP)

‫גורם ישראלי המעורה בשיחות על העסקה המתגבשת אמר לחדשות 2 Online כי ג'ונתן פולארד ישוחרר עוד לפני ליל הסדר וכי הוסכם שהמשא ומתן יימשך אל תוך שנת 2015. לדבריו, מאות האסירים הפלסטינים שישוחררו לא יהיו עם "דם על הידיים", אלא כאלה שיתרת עונש המאסר שלהם יחסית קצרה ובהם גם נשים ונערים.

הוא הסביר שלא תהיה הקפאה מלאה של הבנייה ביהודה ושומרון ותימשך בנייה של מכרזים שכבר יצאו לדרך, בנייה פרטית ובנייה של מוסדות ציבור. זאת, לאחר שבישראל סירבו לתביעה הפלסטינית להקפאה מלאה. למעשה, מדובר לטענתו, בעיקר בריסון המכרזים הממשלתיים לבנייה בשטחים.