דיווח: "פולארד ומאות פלסטינים ישוחררו, תהיה הקפאת בנייה חלקית"

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי מזכיר המדינה קרי הציג לרה"מ נתניהו מתווה חדש שיאפשר את הארכת המו"מ, שאותו יציג גם לאבו מאזן. ההצעה: המרגל היהודי גו'נתן פולארד ישוחרר וכך גם מאות אסירים פלסטינים ובנוסף תהיה הקפאת בנייה חלקית בשטחים

קרי לא מוותר (לע"מ)

נמצאה הנוסחה שתציל את השיחות המדיניות? סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי דן עם ראש הממשלה נתניהו על מתווה חדש למשא ומתן וצפוי להציגו להנהגה הפלסטינית - בניסיון להציל את התהליך המדיני מקריסה ולהאריך את השיחות בעוד כשמונה חודשים. המתווה האפשרי עשוי לכלול את שחרורו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד, כפי שרמזו גורמים המעורים בשיחות אתמול, במקביל לביצוע הפעימה הרביעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, הפעימה הרביעית של שחרור האסירים הפלסטינים שתוכננה לסוף השבוע האחרון תכלול שמות שמוגדרים "מההנהגה ההיסטורית הפלסטינית" וישראל תסכים גם להקפאת התנחלויות שקטה בגדה המערבית, לא כולל ירושלים. עוד דווח כי פולארד ישוחרר במה שמוגדר כ"צעד שיבנה יציבות במזרח התיכון" וקרי יבקש את אישורו של הנשיא אובמה ליוזמה לאחר שישוב לארה"ב.

גורם בכיר בצוות המשא ומתן הפלסטיני, שמכיר היטב את פרטי העסקה שעליה דנים, דיווח כי קרי מעוניין להרחיב את הדיון בנושאי שחרור האסירים, מסגרות הזמנים ואפילו שחרור פולארד.

הפלסטינים יתגמשו? (AP)

מזכיר המדינה האמריקני, שהגיע לביקור דחוף בישראל אמש והמריא הבוקר, ערך במהלך היממה האחרונה שתי פגישות עם ראש הממשלה נתניהו. על פי הדיווח ב"מען" קרי שוחח בערב עם נתניהו במשך יותר מחמש שעות, ולאחר מכן נפגש עם אנשי המשלחת הפלסטינית סאיב עריקאת ומאג'ד פרג', "פגישה שנמשכה עד עלות השחר ובמהלכה קרי עודד את הצדדים להאריך את המו"מ עד סוף שנת 2014".

מזכיר המדינה האמריקני ממשיך במאמציו לגשר בין הצדדים ואת ארוחת הבוקר הוא ערך היום (ג') עם נתניהו. משם, עזב לנמל התעופה והמריא לבריסל. לאחר מכן ימריא לוושינגטון, ומשם הוא יעדכן את אבו מאזן. חבר המשלחת הפלסטינית שדיווח על הפגישות אמר: "קרי הציג לנתניהו ולעריקאת עסקה חדשה ורצינית".