דיווח: נשקלת אפשרות לשחרר את פולארד במסגרת המשא ומתן

גורמים המקורבים לשיחות בין ישראל לפלסטינים אמרו לסוכנות רויטרס כי ייתכן שהמרגל היהודי ישוחרר כבר באמצע חודש אפריל, ובתמורה ישראל תבצע את הפעימה הרביעית של שחרור האסירים הפלסטינים. גורם אמריקני רשמי אישר כי מתקיימים מגעים בנושא

ייצא לחופשי? ג'ונתן פולארד (AP)

תקווה למרגל היהודי ג'ונתן פולארד? גורמים המקורבים למשא ומתן בין ישראל לפלסטינים אמרו הערב (ב') לסוכנות הידיעות רויטרס כי ייתכן שפולארד ישוחרר במסגרת עסקה, שבמהלכה יוארכו שיחות השלום. זמן קצר לאחר הפרסום, מיהרו להודיע בבית הלבן כי אין חדש לגבי תנאי מאסרו של המרגל הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקורות אמרו כי על פי המתווה שמוצע, ייתכן שג'ונתן פולארד ישתחרר כבר באמצע חודש אפריל. בתמורה, כך על פי הדיווח, ישראל תבצע את הפעימה הרביעית של שחרור האסירים הפלסטינים.

גורם אמריקני רשמי אמר ל"ניו יורק טיימס" כי לא התקבלה כל החלטה בנושא, אך אישר שמתקיימים דיונים סביב עסקה אפשרית.

מוקדם יותר היום הגיע שר החוץ האמריקני ג'ון קרי לביקור נוסף בישראל בניסיון לחדש את המגעים בין ישראל לפלסטינים. קרי עורך פגישות בירושלים וברמאללה בתקווה לפתור את הבעיות שלא מאפשרות את המשך השיחות.

קרי הגיע לכאן לאחר שקטע פסגה בפריז, שם נפגש עם עמיתו הרוסי בתקווה לפתור משבר אחר - זה המתרחש באוקראינה. על פי הדיווח ב"ניו יורק טיימס", קרי מודאג מקריסת המגעים - וינסה להאריך את תקופת השיחות אל מעבר לתאריך היעד לסיום השלב הנוכחי של השיחות, שנקבע ל-29 באפריל.

לחששותיו של קרי שותפים בכירים נוספים בוושינגטון, זאת לאור אי ההסכמות בין ישראל לפלסטינים בנוגע לפעימה הרביעית של שחרור האסירים הפלסטינים שהייתה אמורה להתבצע שלשום והסירוב הפלסטיני להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית, כאחד מעקרונות מסמך המסגרת.