דיווח: קרי שוקל לשוב לביקור במזרח התיכון

סוכנות הידיעות AP מדווחת כי שר החוץ האמריקני ג'ון קרי שוקל לשוב לביקור בישראל וברשות הפלסטינית בניסיון נוסף להציל את המשא ומתן המדיני הניצב בפני קריסה. מוקדם יותר אמר ראש הממשלה נתניהו: "או שזה ייסגר או שזה יתפוצץ, הדיונים בנושא יכולים להימשך כמה ימים"

חוזר בקרוב לארץ? קרי (AP)

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי שוקל לבקר פעם נוספת בישראל וברשות הפלסטינית בכדי להציל את המשא ומתן המדיני - כך דיווחה הלילה (א') סוכנות הידיעות AP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בתוך כך, מתווכים אמריקנים קיימו מגעים דחופים עם נציגים ישראלים ופלסטינים. כוונתם של האמריקנים היא לחפש נוסחה כדי להאריך את המשא ומתן ולהמשיך את שיחות השלום בין הצדדים.

נתניהו: "או שזה ייסגר או שזה יתפוצץ"

בינתיים, האסירים הפלסטינים לא שוחררו, והמשא ומתן המדיני קורס. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר לנושא ואמר כי בכל מקרה - לא תהיה עסקה בלי תמורה ברורה. "או שזה ייסגר או שזה יתפוצץ", אמר נתניהו בישיבת שרי הליכוד. "הדיונים בנושא יכולים להימשך כמה ימים".

הוא קרא לשרים שלא להתבטא בנושא, וציין כי אם יושג הסכם הוא יובא לאישור הממשלה. מוקדם יותר ראש מועדון האסיר הפלסטיני כדורה פארס אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי זה סיום שלב ותום עידן.

לדבריו, המשא ומתן מתפוצץ עכשיו בגלל ההתעקשות הישראלית: "המשא ומתן לא יימשך אפילו לא ליום אחד אם לא יפתרו את הבעיה הנוכחית. לפחות בצד שלנו אין מקום ללגיטימציה לכל מנהיג להמשיך במשא ומתן אם נתניהו לא משחרר את האסירים".

"עדיין לא הודיעו שהמגעים של ארה"ב כשלו אבל כבר שלושה ימים יש מו"מ קדחתני יום ולילה ולא הושגה פשרה", המשיך. "ישראל עמדה בהתחייבויות אבל כמו תמיד ישראל לא מבצעת הסכמים עד הסוף. זה מנהג ישראלי אומלל - מנסים לשחק משחקים".

בכיר פלסטיני אחר הבהיר אתמול כי הפעימה הרביעית לא תצא לפועל היום, כפי שתוכנן, אך הביע תקווה כי מדובר בעיכוב קטן בלבד. "היום האסירים כבר לא ישוחררו, אבל אולי בימים הקרובים", אמר השר לענייני אסירים עיסא קראקע לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. "יש מאמצים לפתרון המשבר ואני מאמין שתוך 24 שעות הכול יהיה ברור יותר".