ישראל הזהירה את טורקיה מתקיפה כימית סורית?

עיתון טורקי מדווח כי דוד מידן, שליחו של ראש הממשלה בטורקיה, הזהיר את גורמי המודיעין מפני תקיפה סורית מתגבשת. על פי הדיווח, שטרם קיבל אישור רשמי, סוריה הייתה אמורה לתקוף בנשק כימי ובטילים ארוכי טווח, בתגמול על הפלת המטוס הסורי בגבול

הזהיר את טורקיה? נתניהו וארדואן (רויטרס)

טורקיה בדך להפשרה עם ישראל - ולעימות סוער עם סוריה? העיתון הטורקי "טרף" דיווח היום (ו') כי ישראל הזהירה את הממשל הטורקי מפני תקיפה סורית, שהייתה אמור להתבצע באמצעות נשק כימי וטילים ארוכי טווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיווח נטען כי דוד מידן, שליחו האישי של ראש הממשלה נתניהו לטורקיה, הזהיר את הממשל הטורקי מפני פעולת תגמול סורית על הפלת מטוס המיג הסורי בגבול בין המדינות. עוד נטען כי מידן, שנמצא בטורקיה על מנת לקדם את ההסכם בין הצדדים, הזהיר את אנקרה מפני הנשק הכימי שנמצא בידי משטר אסד והטילים ארוכי הטווח. על פי הדיווח, הפלת המטוס הסורי בגבול טורקיה עורר מחדש את החזית בין המדינות.

זירת נפילת המטוס (צילום מסך)

"מטוס סורי חדר למרחב האווירי"

מידן העביר על פי הדיווח את המידע המודיעיני שבידיו לבכירים במערכת המודיעין הטורקית. בפרסום, שמתבסס על כלי תקשורת ערבים, הוגדרה המתקפה הסורית המתוכננת כ"עוצמתית". לטענת העיתון הטורקי, הטילים הסוריים יכולים לפגוע במזרח ובדרום טורקיה ולגרום לנזק רב. טרם התקבל לדיווח אישור רשמי כלשהו.

רשת "אל-ערבייה" דיווחה השבוע כי טורקיה הפילה מיג של צבא אסד לאחר שחדר למרחב האווירי שלה. כלי תקשורת המזוהים עם משטר אסד אישרו כי מטוס קרב הופל.

"מטוס סורי חדר למרחב האווירי שלנו, מטוסי אף 16 של הצבא הטורקי המריאו ופגעו בו", אמר ראש ממשלת טורקיה ארדואן בהודעה רשמית מטעמו. "למה עשינו זאת? בגלל שהוא הפר המרחב האווירי שלי, המכה שלנו לאחר מכן תהיה קשה".