משפחות שכולות נגד שחרור אסירים: "בושה - לא משחררים רוצחים"

עשרות משפחות שכולות ופעילי ימין הפגינו ליד בית רה"מ נגד הפעימה הרביעית המתקרבת של שחרור אסירים. "מוות למחבלים", קראו המפגינים והניפו שלטים עליהם תמונתו של ג'ון קרי עם הכיתוב "אישיות לא רצויה"

מחאה נגד שחרור המחבלים: עשרות בני משפחות שכולות הפגינו הערב (ד') סמוך לביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשכונת רחביה בירושלים במחאה על שחרור האסירים הפלסטינים המתוכנן לתחילת השבוע הבא במסגרת הפעימה הרביעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כ-150 מפגינים הגיעו לעצרת המחאה, בהם גם מספר פעילי ימין בולטים. המפגינים קראו "מוות למחבלים", "בושה", "לא לשחרור רוצחים", והניפו שלטים עליהם גם תמונתו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי עם הכיתוב "אישיות לא רצויה".

ההפגנה מול בית ראש הממשלה (חדשות 2)

הבוקר דווח כי ארה"ב מוכנה לשחרר את פולארד תמורת שחרור האסירים הפלסטינים והמשך המשא ומתן. עם זאת, במחלקת המדינה האמריקנית מיהרו להכחיש את הדיווח. יו"ר ועדת הפנים ח"כ מירי רגב טענה הבוקר בדיון של ועדת הפנים בכנסת כי "אין להתנות את שחרורו של פולארד בשחרור מחבלים". רגב, שכינסה דיון מיוחד על היערכות השב"ס לקראת שחרור האסירים הביטחוניים, קראה לשחרר רוצחים יהודים על רקע לאומני אם ישוחררו רוצחים פלסטינים נוספים. 

עשרות הפגינו נגד שחרור אסירים (חדשות 2)

"אני נגד שחרור אסירים ורוצחים מתועבים, ואני קוראת לראש הממשלה לא לשחרר אסירים ביטחוניים כחלק ממחווה לאבו מאזן שהוא מזמן לא פרטנר לשלום ובטח לא למשא ומתן", הוסיפה רגב, שטענה כי משרד ראש הממשלה לא כיבד את הכנסת, כשנציגת המשרד לא מסרה כל התייחסות לנושא. רגב הצהירה כי בכוונתה להוביל הצעת חוק שממשלת ישראל לא תוכל לקבל החלטה על שחרור אסירים ביטחוניים ללא אישור הכנסת.

גורמים נוספים במערכת הפוליטית ובממשלה הביעו התנגדות רבה לשחרור האסירים. ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) קרא לכל מקבלי ההחלטות להימנע משחרור מחבלים נוסף ואמר שהוא יאבק שלא יתרחשו עוולות כאלו שוב. סגן שר הביטחון דני דנון הצהיר בעבר כי יתפטר אם ישוחררו אסירים נוספים, וההערכה היא כי השר יפוטר או יתפטר.

"המשא ומתן הוא הונאה"

ליזי המאירי, ממארגנות ההפגנה שמלווה משפחות שכולות, הבהירה בשיחה עם חדשות 2 Online כי הדיווחים על יוזמת שחרור פולארד תמורת האסירים ובהם ערבים ישראלים הם "מעשה נבלה ומהלך שפל של האמריקנים. פולארד היה אמור להיות משוחרר בלי קשר. ארה"ב ממצבת את עצמה כתומכת ארגון טרור - רק טרוריסטים דורשים את שחרורם של מחבלים תמורת אדם אחר".

ייצא לחופשי בתמורה לקידום המו"מ? ארכיון (AP)

המשפחות השכולות דורשות את ביטול שחרור האסירים, גם אם הדבר יוביל לכישלון השיחות. "המשא ומתן הוא הונאה - הפלסטינים מודים בעצמם שהם רוצים לפוצץ את השיחות, והם יגידו לנו ללכת לעזאזל אחרי שיקבלו את האסירים", הדגישה מאירי. "אין להם רצון כן לשלום - מי שבאמת רוצה שלום לא מבקשת את שחרור האסירים".

מאיר אינדור, יו"ר ארגון אלמגור (ארגון נפגעי טרור) אמר השבוע שרוב אזרחי ישראל מתנגדים לשחרור מחבלים רוצחים. "אנחנו נותנים רוח גבית לשרי הממשלה כדי למנוע את המהלך", אמר. "ראש הממשלה נתניהו צריך להתחשב גם ב 80% מהציבור בישראל שלא רוצה לראות את הרוצחים משתחררים. המשפחות חוששות לפגוש את רוצחי יקיריהן, שאם ישוחררו יגורו במרחק פסיעה ממשפחות הקורבנות. הפעם גם מדובר במחבלים כבדים ובמחבלים ישראלים".

יסכמו על שחרור אסירים? (רויטרס)