משפחות שכולות נגד שחרור אסירים: "אין לשום מחבל ורוצח זכות לחופש"

פעילים נגד שחרור האסירים הפלסטינים יפגינו הערב מול בית ראש הממשלה בירושלים. בעצרת ישאו דברים גם משפחות שכולות, שמתנגדות לשחרור רוצחי יקיריהם. המפגינים מתנגדים גם לשחרור אסירים בתמורה לשחרור פולארד: "הוא היה צריך להיות משוחרר בלי קשר, זה מעשה נבלה לקשור בין הדברים"

הפגנה נגד שחרור האסירים, ארכיון (חדשות 2)

המחאה נגד שחרור המחבלים מחריפה: הערב (ד') יקיימו המתנגדים לשחרור האסירים הפלסטינים במסגרת הפעימה הרביעית הפגנה מחוץ לבית ראש הממשלה בשכונת רחביה בירושלים. המארגנים צופים כי מאות אנשים ישתתפו בהפגנה, שקיבלה אישור מהמשטרה, וייתכן כי חברי כנסת מהימין יקחו חלק גם הם. ההפגנה אורגנה על ידי בני משפחות שכולות, שישאו דברים בעצרת, ואזרחים שמתנגדים למהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הבוקר דווח כי ארה"ב מוכנה לשחרר את פולארד תמורת שחרור האסירים הפלסטינים והמשך המשא ומתן. יו"ר ועדת הפנים ח"כ מירי רגב טענה הבוקר בדיון של ועדת הפנים בכנסת כי "אין להתנות את שחרורו של פולארד בשחרור מחבלים". רגב, שכינסה דיון מיוחד על היערכות השב"ס לקראת שחרור האסירים הביטחוניים, קראה לשחרר רוצחים יהודים על רקע לאומני אם ישוחררו רוצחים פלסטינים נוספים. 

"אני נגד שחרור אסירים ורוצחים מתועבים, ואני קוראת לראש הממשלה לא לשחרר אסירים ביטחוניים כחלק ממחווה לאבו מאזן שהוא מזמן לא פרטנר לשלום ובטח לא למשא ומתן", הוסיפה רגב, שטענה כי משרד ראש הממשלה לא כיבד את הכנסת, כשנציגת המשרד לא מסרה כל התייחסות לנושא. רגב הצהירה כי בכוונתה להוביל הצעת חוק שממשלת ישראל לא תוכל לקבל החלטה על שחרור אסירים ביטחוניים ללא אישור הכנסת.

גורמים נוספים במערכת הפוליטית ובממשלה הביעו התנגדות רבה לשחרור האסירים. ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) קרא לכל מקבלי ההחלטות להימנע משחרור מחבלים נוסף ואמר שהוא יאבק שלא יתרחשו עוולות כאלו שוב. סגן שר הביטחון דני דנון הצהיר בעבר כי יתפטר אם ישוחררו אסירים נוספים, וההערכה היא כי השר יפוטר או יתפטר.

ייצא לחופשי בתמורה לקידום המו"מ? ארכיון (AP)

"המשא ומתן הוא הונאה"

ליזי המאירי, ממארגנות ההפגנה שמלווה משפחות שכולות, הבהירה בשיחה עם חדשות 2 Online כי הדיווחים על יוזמת שחרור פולארד תמורת האסירים ובהם ערבים ישראלים הם "מעשה נבלה ומהלך שפל של האמריקנים. פולארד היה אמור להיות משוחרר בלי קשר. ארה"ב ממצבת את עצמה כתומכת ארגון טרור - רק טרוריסטים דורשים את שחרורם של מחבלים תמורת אדם אחר". לדברי המאירי, המארגנים קיבלו פניות רבות מקבוצות, תנועות נוער, ארגונים וישיבות הסדר, שיבואו להפגין.

המארגנים דורשים את ביטול שחרור האסירים, גם אם הדבר יוביל לכישלון השיחות: "המשא ומתן הוא הונאה - הפלסטינים מודים בעצמם שהם רוצים לפוצץ את השיחות, והם יגידו לנו ללכת לעזאזל אחרי שיקבלו את האסירים. אין להם רצון כן לשלום - מי שבאמת רוצה שלום לא מבקשת את שחרור האסירים", הדגישה המאירי, שטענה כ"שום רוצח לא אמור להיות משוחרר ואין לו זכות לחופש".

יסכמו על שחרור אסירים? (רויטרס)

מאיר אינדור, יו"ר ארגון אלמגור (ארגון נפגעי טרור) אמר השבוע שרוב אזרחי ישראל מתנגדים לשחרור מחבלים רוצחים. "אנחנו נותנים רוח גבית לשרי הממשלה כדי למנוע את המהלך. ראש הממשלה נתניהו צריך להתחשב גם ב 80% מהציבור בישראל שלא רוצה לראות את הרוצחים משתחררים. המשפחות חוששות לפגוש את רוצחי יקיריהן, שאם ישוחררו יגורו במרחק פסיעה ממשפחות הקורבנות. הפעם גם מדובר במחבלים כבדים ובמחבלים ישראלים".

אורן תמם, אחיו של החייל משה תמם שנרצח על ידי מחבלים תושבי ישראל, אמר השבוע בעצרת בנתניה כי הוא מוחה ויוצא לרחובות "כדי להרעיש את המדינה וכדי שהממשלה תבין שלא משחררים רוצחים עם דם על הידיים". משפחות שכולות נוספות טענו כי שחרור אסירים בתור מחווה בלבד, ולא תמורת החזרת שבויים. "האם הפלסטינים נתנו משהו בתמורה חוץ מעוד פיגועים?" שאלה מנוחה ברגר, שהוריה נרצחו בפיגוע במלון פארק.