אבו מאזן: נתניהו לא רציני, ישראל מתחמקת משחרור אסירים

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן דיבר בכנס הליגה הערבית בכוויית, ונאומו לא בישר טובות. "לא דרושים הסכמים נוספים שישראל תתנער מהן אחר כך", אמר אבו מאזן שניסה לשכנע את הליגה הערבית לפסול אפשרות של הכרה בישראל כמדינה יהודית

אבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

האם המשבר במשא ומתן קרוב מתמיד? יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נשא הערב (ג') דברים בפסגת הליגה הערבית בכוויית, שמהם עולה ריח רע של כישלון בשיחות השלום. "לא דרושים הסכמים נוספים שישאל תקבור תחת ערימות של הסתייגויות ואחר כך תתנער מהן", אמר בנאומו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר הרשות הפלסטינית לא הזכיר אמנם באופן מפורש את נוסח הסכם המסגרת של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, אולם הוא אמר כי "נדרשים עקרונות ברורים לפי ההחלטות הבינלאומיות עם לוח זמנים קשוח וערבויות בינלאומיות לביצוע". אבו מאזן אף האשים את ישראל על כך שהיא מתנערת מההסכמה לשחרר אסירים בפעימה הבאה.

בהמשך נאומו, האשים יושב ראש הרשות הפלסטינית את ישראל - בפעם הראשונה - שהיא חותרת לחלוקת הר הבית בדומה לחלוקה בין מוסלמים ויהודים במערת המכפלה בחברון.

אבו מאזן דיבר על התנפלות התנחלותית בעיקר בירושלים, ואמר כי ראש הממשלה נתניהו אינו רציני. "ישראל החלה להמציא תנאים חדשים שמעולם לא הוצבו קודם לכן, כמו ההכרה בישראל כמדינה יהודית, שזה עניין שאנחנו מסרבים אפילו לדון בו", הבהיר אבו מאזן.

בתוך כך, האמריקנים השקיעו הערב מאמץ רב כדי למנוע החלטה של הפסגה הערבית, שלפיה תיפסל האפשרות להכיר בישראל כמדינה יהודית.